Facebook Google+ Twitter

Największa na świecie wystawa ilustracji modowych

Across Poland with best fashion illustration - wystawa podczas której można zobaczyć prace artystów, na co dzień współpracujących z domami mody Valentino, Chanel oraz Louis Vuitton.

Hiszpańska artystka oraz ilustratorka. Współpracowała z Neiman Marcus, Chie Mihara i Harper Collins. Jej prace regularnie pojawiają się na łamach Vogue, WWD oraz The New Yorker. / Fot. Across Poland with best fashion illustrationŚWIAT MODY TO POTĘGA

Prace światowych ilustratorów mody w Zielonych Arkadach

Bydgoszcz to trzecie miejsce na trasie ogólnopolskiej Wystawy „Across Poland with Best Fashion Illustration. Fall 2015 - Spring 2016”, prezentującej prace uznanych w świecie ilustratorów mody. Organizatorem wystawy w Bydgoszczy będą Galeria Handlowa Zielone Arkady oraz Wydawnictwo Historia i Sztuka.
Moda i sztuka lubią się przenikać. Najlepszy tego dowodem są ilustracje modowe. Po raz pierwszy w jednym miejscu będzie można podziwiać te, które wyszły spod ręki znanych twórców świata „fashion”. 115 prac od 48 najlepszych ilustratorów mody zagościło w Centrum Handlowym Zielone Arkady. Tak obszernej wystawy nie było jeszcze nigdzie na świecie.

W Zielonych Arkadach zagości elita artystów z całego świata m.in. Japonii, Chin, Kolumbii, Francji, USA oraz Indonezji. Wielu z twórców związanych jest z czołowymi agencjami reklamowymi oraz najlepszymi na świecie wydawnictwami modowymi – mówi Iwona Mroczek - Dyrektor Zielonych Arkad. Podczas wystawy warto zwrócić uwagę na prace Caroline Andrieu z Francji - rysującej znane w świecie modelki, miedzy innymi Zuzann Bijoch czy Anję Rubik oraz unikalne ilustracje Helen Bullock z Wielkiej Brytanii, znanej ze współpracy z domem mody Louis Vuitton - dodaje.
Świat mody to w dzisiejszych czasach potęga. Zielone Arkady, wraz z uznanymi na całym świecie artystami, odsłaniają jego kulisy. Na prezentowanych ilustracjach uchwycone zostały najsłynniejsze modelki w kreacjach od światowej sławy projektantów. Poruszając się wśród wystawionych prac widzowie, staną się częścią intrygującego pokazu mody, który zagości w Bydgoszczy.

Szwedzka projektantka mody oraz ilustratorka. Mieszka i pracuje w Paryżu. Wśród jej klientów są takie marki jak Chanel, Nina Ricci oraz Kenzo. Jej rysunki znalazły się w magazynach Vogue czy Elle. / Fot. Across Poland with best fashion illustrationIlustracje modowe to nie tylko forma grafiki użytkowej. Zyskując miano „samodzielnych dzieł sztuki”, wystawiane są coraz częściej podczas wystaw oraz wernisaży na całym świecie. Towarzyszą również pokazom oraz goszczą na łamach magazynów poświęconych modzie.

Ciekawe i bogate portfolio wystawy oraz rozmaitość technik twórczych robią ogromne wrażenie. Ekspozycja powinna więc zaciekawić zarówno fanów współczesnej grafiki, jak i wielbicieli subtelnych pociągnięć pędzla. Rysunki prezentowane na wystawie będzie można nie tylko podziwiać, ale również kupić. Wszystkie ilustracje zostały przygotowane w limitowanej serii 30 egzemplarzy. Do każdej z prac dołączono certyfikat sygnowany przez autora, oznaczający kolejną liczbę wydruku. Kuratorem wystawy „Across Poland with Best Fashion Illustration” jest Katarzyna Smoczyńska, absolwentka Wydziału Grafiki poznańskiego Uniwersytetu Sztuki.
Wystawa potrwa do 23 stycznia.

Dodatkowych informacji udziela:

Iwona Mroczek
Dyrektor Centrum Handlowego Zielone Arkady
ul. Wojska Polskiego 1
85-171 Bydgoszcz
tel.: +48 52 370 36 00
email: Iwona.Mroczek@ece.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mam wrażenie ze obecnie projektanci mody z Francji i Turcji pracuja ramię w ramię? Ktoś mnie oświeci w tej a jakże materii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak projektantów z Turcji ewidentny! A sa przecież wyjazdy polskich modeli na plenery greckie i tureckie i nic nie zaiskrzyło dla Bydgoszczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.