Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14448 miejsce

Największa patriotyczna powinność to mieć, wychować trójkę dzieci

Polskiemu społeczeństwu wydaje się, że bycie patriotą, to udział w Marszach (demonstracjach) za i przeciw rządowi, czy Trybunałem w Polsce. A tymczasem najważniejszym obowiązkiem patrioty jest spowodować w Polsce dodatni przyrost naturalny.

Mieć i wychować, co najmniej trójkę dzieci / Fot. Grzegorz Sadowski - zgoda na publikacjęNajśmieszniejsze w tym wszystkim (obronie Trybunału, Konstytucji), jest to, że Trybunał Konstytucyjny nie jest władzą sądowniczą (zobacz zapis w Konstytucji RP w rozdziale: Sądy i Trybunały) i nie wydaje wyroków. Sąd dysponuje sankcjami, klauzulą wykonalności. Natomiast Trybunał konstytucyjny tylko stwierdza, czy dana ustawa w zakresie złożonego co do niej wniosku, jest zgodna z prawem lub nie.

Może dlatego poprzedni rząd (PO z PSL), nie wykonał 48 orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, gdyż orzeczenia Trybunału nie posiadają klauzuli wykonalności. To prawda, że sędziów Trybunału chroni ich nieusuwalność i dziesięcioletnia kadencja, ale nie mają praw władzy sądowniczej. Najdziwniejsze jest to, że wszyscy znawcy konstytucji i prawnicy o tym wiedzą, ale nikt nie wyjaśnia tego uczestnikom marszów, demonstracji czy wieców.

Zastanawiam się czy komuś nie zależy na potęgowaniu napięcia społecznego, nawet do rozlewu krwi włącznie a może nawet rozłamu państwa. Dlatego tak ważny jest dialog społeczny, pójście na ustępstwa i kompromis. Ale dzisiaj i tak najważniejsza jest zmiana ujemnego na dodatni przyrost naturalny, bo bez niego, już za kilkadziesiąt lat opustoszałe ziemie polskie, będą mogli bez oporu zaludniać przybysze z północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. I w tym wypadku nieistotna będzie opcja, czy będziemy teraz przyjmować do Polski uchodźców, czy nie.

Chociaż definicja patriotyzmu jest niezmienna, jej znaczenie zmienia się w czasie. Co innego jest być też patriotą w czasie wojny, co innego jest być patriotą w czasie pokoju. Jednak dla współczesnego Polaka największą patriotyczną powinnością jest mieć i wychować co najmniej trójkę dzieci. Dlatego wszystkie, obecne działania polskiego rządu, powinny się koncentrować na polityce prorodzinnej. Wszelkie niepotrzebne społeczne konflikty i „bicie piany”, tylko opóźniają zrealizowanie przez rząd najważniejszych społecznych celów.


Komentarze (34):

Sortuj komentarze:

Pani Jadwidze polecam zanucenie piosenek


Song o ciszy

https://www.youtube.com/watch?v=fbMrhiujkzs


Żeby Polska

https://www.youtube.com/watch?v=HO46vMAUALc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamik - może po pół roku tej katorżniczej harówy poszedł by Pan się wreszcie zdrzemnąć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetnie zatem do dzieła!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje za dyskusję w komentarzach. Może nie wszystkie komentarze trzymają się tematu, jednak patriotyzm ma szerokie znaczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pracowalem pol roky aby obudzić portalowych fenderodemokratów. Wasza patronką jest np. Agnieszka Holland ktora nue rozumie że w katolickiej Polsce nie może rządzić partia ktora zrealizuje prawo corki Holland do adoptowania dzieci z drugą panią w związku. Do wora obrońcow demokracji na ulicy weszli już wszyscy co nie będa mogli legalnie przejąc wladzy w njabliższych latach. Bo jak wiemy hipokryzja pozwala na obalanie tego złego rzadu na wszystkie dopuszczalne i niedopiszczalne sposoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hihi, Marku, móc to może i mogą ale im nie pozwalają.... ;))))

co szkoda rzeczywiście, gdyż masz rację, żywotność plemników okropnie spadła, podobno za sprawą butelek pet i innych plastików. ( oczywiście mam na uwadzę spożywaną żywność z opakowań.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są służby zwykłe i służby specjalne. Różniące się w obowiązkach. I prawach ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak nawiasem mówiąc. Gdyby trzymać się sciśle przesłania artykułu, to wielka szkoda, że księża katoliccy nie mogą być patriotami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nue dzisiaj ale w nuedzielę 20 XII 2016 o 18 na swojej stronie w facebooku tzw. chat na zywo pytania do Premier Beaty Szydło na temat realizowanej polityki na rzacz dzieci i rodzin. Ma to być nie tylko 500 zl na dziecko ale i inwestycja w dzieci https://www.facebook.com/BeataSzydlo/?fref=ts

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj o 18 na swojej stronie w facebooku tzw. chat na zywo pytania do Premier Beaty Szydło na temat realizowanej polityki na rzacz dzieci i rodzin. Ma to być nie tylko 500 zl na dziecko ale i inwesycja w dzieci https://www.facebook.com/BeataSzydlo/?fref=ts

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.