Facebook Google+ Twitter

Największa w historii kradzież danych z kart kredytowych

Były pracownik tajnych służb amerykańskich jest zamieszany w największą w historii kradzież danych kart kredytowych. Atak hakera był wycelowany w systemy komputerowe firm amerykańskich posiadających dane bankowe ponad 130 milionów klientów.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPAlbert Gonzalez jest oskarżony o stworzenie globalnej sieci hakerskiej. Włamywał się on do baz danych dużych sieci handlowych wykradając informacje i sprzedając je na całym świecie. Jedną z ofiar stał się TJ Maxx, odzieżowa sieć handlowa istniejąca także na rynku brytyjskim, której wartość wycenia się na około 200 milionów dolarów. Miliony Brytyjczyków było narażonych na kradzież pieniędzy z ich kart kredytowych.

Haker pochodził z Miami i jak wynika z dochodzenia współpracował z dwoma dotąd niezidentyfikowanymi Rosjanami. Działalność przestępcza Gonzaleza związana była z przeszukiwaniem stron internetowych korporacji i wyszukiwaniem słabych punktów zabezpieczeń. Złodzieje atakowali systemy komputerowe firm i przerzucali dane na serwery umieszczone w Ameryce, Litwie, Ukrainie i Holandii.

Cała trojka ściągała dane kart kredytowych i debetowych, a następnie instalowała na sieciach komputerach tak zwane „back door”, które umożliwiały im kradzież danych w przyszłości. Poza tym instalowali także tak zwany program „sniffer” oraz sprzedawali dane innym hakerom. Gonzalez został oskarżony o sieciowe oszustwo komputerowe i może spędzić w wiezieniu do 25 lat.

Źrodło:
London Lite

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.