Facebook Google+ Twitter

Największa w Polsce wytwórnia fałszywych pieniędzy zlikwidowana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-01 17:20

W trakcie przeszukania posesji w Skarżysku-Kamiennej, na której dochodziło do nielegalnego procederu, funkcjonariusze odkryli ukryte pomieszczenia, w których drukowano "lewe" banknoty. Policjanci zabezpieczyli maszyny do produkcji, matrycę, odczynniki i kilka tysięcy złotych w podrobionych stuzłotówkach. Zatrzymano 3 mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

W ciągu ostatnich lat policjanci w całej Polsce odzyskiwali od kilkuset do ponad tysiąca podrobionych 100-złotowych banknotów. Po dokładnej analizie zabezpieczonych pieniędzy wynikało, że część z nich była drukowana metodą offsetową. Istniało prawdopodobieństwo, że ta metoda jest wykorzystywana przez jedną konkretną osobę lub grupę. Sprawą w pewnym momencie zajęli się funkcjonariusze ze specjalnej komórki Centralnego Biura Śledczego, która zwalcza fałszerstwa dokumentów.

Zatrzymania były efektem kilkuletniej i bardzo skrupulatnej pracy policjantów Centralnego Biura Śledczego. Funkcjonariusze szacują, że podejrzani w okresie kilku ostatnich lat mogli wyprodukować i wprowadzić do obrotu nawet kilkadziesiąt tysięcy podrobionych banknotów o wartości kilku milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.