Facebook Google+ Twitter

Największa zbiorowa wystawa fotografii mobilnej w Polsce

Fotografia mobilna w duzym uproszczeniu to nic innego jak robienie zdjęć za pomoca telefonu komórkowego, smartfona czy tabletu. Jest w Polsce grupa zapaleńców, którzy posunęli się dalej i traktuja swoje hobby jako pełnoprawną sztukę.

 / Fot. Krzysztof Ludwiczak / Fot. Krzysztof Ludwiczak / Fot. Krzysztof Ludwiczak

W dniu 18.01.2014 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie pod Poznaniem odbył sie wernisaż wystawy fotografii mobilnej. Fotografia mobilna to w dużym uproszczeniu fotografowanie i edycja zdjęć za pomocą telefonu komórkowego, smartfona czy tabletu. Wystawa ma promować fotografie mobilną, jako środek przekazu artystycznego gdyż wielu zawodowych fotografów i fotografików uważa tą formę sztuki, jako „zabawę” niemającą nic wspólnego ze sztuką. Wystawa jednak całkowicie zachwiała fundamentami takiego twierdzenia i pokazała, że przy odpowiedniej wizji i wrażliwości artystycznej, najprostszymi metodami można osiągnąć wspaniałe rezultaty i odnaleźć się w fotografii mobilnej, jako artysta. Na imprezę zlokalizowaną w przeuroczym pałacu przyjechało kilkadziesiąt osób z całej Polski. Co ciekawe wielu autorów zdjęć pojawiło się na wernisażu pomimo konieczności pokonania dużych odległości do miejsca wystawy? "Grupa Mobilni", która organizuje wystawę po raz drugi zaprezentowała prace artystów, którzy zostali wyróżnieni w cotygodniowych konkursach organizowanych przez ich portal. Każdy z przybyłych  / Fot. Krzysztof Ludwiczakjednoznacznie określił fotografie mobilną, jako pełnoprawną gałąź sztuki fotograficznej, co dało się wyraźnie odczuć podczas kuluarowych dyskusji nad sprzętem jak i samą techniką fotograficzną. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych. Dzięki uprzejmości dyrekcji Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji na wernisażu nie zabrakło także poczęstunku oraz szampana.
Członkowie „Grupy Mobilni” zapowiadają, że wystawa po zakończeniu zostanie przeniesiona do innego miasta. – A do jakiego? Na razie trwają rozmowy z potencjalnymi wystawcami, ale o miejscu i terminie kolejnej wystawy organizator poinformuje na stronie portalu Wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających do 21 lutego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia galerii w Murowanej Goślinie w pałacu przy ul. Kochanowskiego 23.
 / Fot. Krzysztof Ludwiczak / Fot. Krzysztof Ludwiczak / Fot. Krzysztof Ludwiczak
 / Fot. Krzysztof Ludwiczak / Fot. Krzysztof Ludwiczak / Fot. Krzysztof Ludwiczak
 / Fot. Krzysztof Ludwiczak / Fot. Krzysztof Ludwiczak / Fot. Krzysztof Ludwiczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.