Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28864 miejsce

Największe hity poezji śpiewanej w Białołęckim Ośrodku Kultury

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-09-15 07:21

W niedzielny wieczór na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury, mieszczącego się przy ul. Vincenta van Gogha 1, miłośnicy piosenki poetyckiej usłyszeli największe hity. Wykonywali je znakomici artyści: Małgorzata Zwierzchowska, Żanna Gerasimowa, Aleksander Gierasiński i grupa Bez Jacka. Spotkanie prowadził Antoni Muracki.

Antoni Muracki. / Fot. Ewa KrzysiakCykl spotkań noszący tytuł "Salonik z kulturą" rozpoczął gospodarz - Antoni Muracki. Podziękował wszystkim osobom przybyłym do BOK. Co prawda tym razem sala nie pękała w szwach, ale jedynym powodem niskiej frekwencji była słoneczna pogoda, która spowodowała wyjazd wielu miłośników saloniku poza miasto na łono natury. Aleksander Gierasiński. / Fot. Ewa Krzysiak

Jako pierwszy wystąpił Aleksander Grotowski i wykonał oryginalnego "Bluesa ze słowikiem". Kolejny zaśpiewany przez niego tekst poetycki "Spacer starszego pana" z pewnością poprawił samopoczucie znajdujących się na sali seniorów. Dla odmiany zawołany bard i gitarzysta popisał się wyczuciem pure nonsensu w najczystszym, wydaniu a’ la Witkacy.

Małgorzata Zwierzchowska / Fot. Ewa KrzysiakNiezwykle ciepło białołęcka publiczność przyjęła Małgorzatę Zwierzchowską, która powróciła na scenę po przerwie spowodowaną ciężką chorobą. Wspólnie z Aleksandrem Grotowskim wykonała piosenki skomponowane między innymi do tekstów Andrzeja Waligórskiego. Znalazły się wśród nich takie utwory jak: "Pogodny poranek ojca Chudzielaka", "Starszy sierżancie", "Export - import" czy "Ballada ćwiczebna na tempo i dykcję"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.