Facebook Google+ Twitter

Największe popisy 2008 roku, czyli Palikot i Roker Parejro

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-31 08:25

Redakcja dziennika "Polska" wybrała osiem cytatów, które w mijającym roku bulwersowały, bawiły bądź budziły politowanie. Niekwestionowanym liderem rankingu został Janusz Palikot z PO i jego słowne popisy.

Janusz Palikot / Fot. Wojciech Barczyński, "Polska"Szerokim echem odbiło się też nazwanie przez prezydenta Kaczyńskiego Rogera Guerreiro Rokerem Parejro, a Artura Boruca - Borubarem. W 2008 r. nie brakowało barwnych wypowiedzi polityków. Elżbieta Kruk z PiS jako posłanka potrafiła "coś tam, coś tam", minister Radosław Sikorski dodawał Lechowi Wałęsie otuchy w walce z "karłami moralnymi", a poseł Artur Górski przestrzegał przed "końcem cywilizacji białego człowieka".

Janusz Palikot o prezydencie Lechu Kaczyńskim: "Uważam prezydenta za chama. Rzeczywiście jego wypowiedzi (...) są chamskie i one go kompletnie dyskredytują jako prezydenta". Wypowiedź Palikota wzbudziła ostrą krytykę w parlamencie. Przepraszali za nią nawet posłowie Platformy. Sam Palikot przyznał potem, że wstydzi się swoich słów. Prokuratura uznała jednak, że głowa państwa nie została obrażona i umorzyła śledztwo.

Janusz Palikot o PZPN: "Odcięty łeb świni to symbol mafijny (...) i ja to wysyłam tej mafii PZPN-owskiej, tym facetom w tych spoconych kurtkach skórzanych z łańcuchami na szyi. Listkiewicz powinien siedzieć i będzie siedział". Żeby dodać wagi swoim słowom poseł posłużył się gadżetem. Tym razem pistolet i wibrator zastąpił świński łeb przyniesiony do studia telewizyjnego. Ówczesny prezes PZPN Michał Listkiewicz nazwał Palikota tchórzem, bo ten nie dał mu łba osobiście, gdy mijali się na korytarzu.

Prezydent Lech Kaczyński o Rogerze Guerreiro i Arturze Borucu: "Najlepszy był Roker Parejro, ale dobry był też nasz bramkarz Artur Borubar". Tak prezydent skomentował występ polskiej reprezentacji po meczu z Austrią na mistrzostwach Europy. Urażony Artur Boruc powiedział, że woli grać przy pustych trybunach, jeśli na mecze mają przychodzić tacy kibice jak prezydent.

Premier Tusk o Howardzie Webbie: "Jako premier polskiego rządu muszę wypowiadać się w sposób wyważony, ale wczoraj chciałem zabić". Komentarz Tuska do decyzji angielskiego sędziego meczu piłki nożnej Polska - Austria odbił się szerokim echem w całej Europie. Brytyjski dziennik "The Guardian" uznał, że wypowiedź Tuska to dowód na słuszność przyznania sędziemu policyjnej ochrony.

Poseł Artur Górski o Baracku Obamie: "Obama to nadchodząca katastrofa. To koniec cywilizacji białego człowieka. Ameryka zapłaci wysoką cenę za ten grymas demokracji". Poseł PiS te słowa wypowiedział z mównicy sejmowej. Został oskarżony o rasizm i ukarany przez Sejm. Szybko przeprosił za swoje słowa.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Lipa w wielkich aglomeracjach to nic dziwnego-), karaluchy traktuje sie jak czlonkow rodziny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym jeszcze dodał wypowiedź Sikorskiego o polskiej ambasadzie w Nowym Jorku, w której zalęgły się karaluchy :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śmiesznie było, chociaż momentami żenująco.
Ciekawe jakby tak stworzyć listę takich cytatów, tylko jeżeli chodzi o w24:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.