Facebook Google+ Twitter

Największe talenty matematyczne w Polsce

Poznaliśmy laureatów każdej z trzech kategorii wiekowej ogólnopolskiego konkursu matematycznego Meridian, który powstał z myślą o uczniach uzdolnionych matematycznie.

 / Fot. MeridianLaureatką pierwszego miejsca w kategorii „szkoła podstawowa” została Sylwia Tomasiuk z Warszawy, najlepszym młodym matematykiem wśród gimnazjalistów okazał się Patryk Więcek z Opola. Natomiast bezkonkurencyjny wśród licealistów był Krzysztof Buniewicz z Wałcza.

Droga do sukcesu młodych talentów matematycznych składała się z dwóch etapów. W pierwszym, rozgrywanym on-line, uczniowie musieli zmierzyć się z zestawem 15 zadań, na które mieli 45 minut. Następnie na najlepszych czekał drugi etap, rozgrywany w 16 centrach egzaminacyjnych. Tam na uczestników czekało 30 zadań, za które w przypadku błędnych odpowiedzi były przyznawane punkty ujemne.

Zainteresowanie konkursem nie maleje, co pokazuje tegoroczna liczba zgłoszeń. Co ważne, finaliści każdej z kategorii prezentowali bardzo wyrównany, wysoki poziom, co udowadnia, iż w Polsce nie brakuje młodych i zdolnych matematyków. Najważniejsze teraz, to pomóc im w dalszym rozwoju, by odnosili kolejne sukcesy – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Nagrodami głównymi dla laureatów pierwszych miejsc są: PlayStation Portable (szkoła podstawowa), tablet (gimnazjum) i 1500 zł (liceum). Dodatkowo firma Casio ufundowała dla finalistów łącznie 15 kalkulatorów.

Więcej informacji na: www.mmc.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.