Facebook Google+ Twitter

Największe wydarzenie muzyczne roku 2013 w Bydgoszczy!

Bydgoszcz Jazz Festival Już 11 października 2013 , w gmachu Opery Nova w Bydgoszczy wystąpi MIKE STERN , któremu towarzyszyć będą: Bob Malach - sax. (USA), Tom Kennedy - g.bass (USA), Keith Carlock - dr. (USA)

 / Fot. Eljazz
11 października 2013 - OPERA NOVA , godz. 19.00

MIKE STERN BAND

Mike Stern - guit. (USA),

Bob Malach - sax. (USA),

Tom Kennedy - g.bass (USA),

Keith Carlock - dr. (USA) BILETY: 25zł, 35zł, 45zl, 65zł

MIKE STERNUr. Ur. 10 stycznia 1953 w Bostonie, amerykański gitarzysta jazzowy. Prezentuje styl muzyczny fusion, czyli jazz z elementami charakterystycznymi dla muzyki rockowej. Jego idolami w młodości byli Jimi Hendrix i Eric Clapton. To właśnie im zawdzięcza ten rockowy pierwiastek, który zawarty jest w jego grze i muzyce. Jest absolwentem prestiżowej akademii bostońskiej Berklee College of Music. Jednym z jego wykładowców był Pat Metheny, który w 1976 roku zarekomendował Sterna do słynnej grupy Blood, Sweat and Tears, otwierając mu drogę do świata jazzu. W 1981 roku rozpoczął współpracę z Milesem Davisem. Dwa lata później wraz z Jaco Pastoriusem stworzył formację World of Mouth, która szybko zyskała uznanie. Od początku lat 80. prowadzi karierę solową prezentując styl fusion, jazz-rock. Inspirują go tacy gitarzyści jak George Benson, Wes Montgomery, Jim Hall, jednak w jego grze słychać również wpływy idoli z młodości. Gra z takimi muzykami jak: Richard Bona, Bob Franceschini, Dennis Chambers, Dave Weckl, Victor Wooten, Marcus Miller, Bob Berg, Herbie Hancock, Mino Cinelu, Billy Cobham, Mike Mainieri. Współpracował z zespołem Steps Ahead i grupą braci Brecker.

BOB MALACH - Ur. 23 sierpnia w 1954 r. w Filadelfii, amerykański saksofonista jazzowy. Podczas pobytu w szkole Malach często występował z John Lee i Gerry Brown’em.
W 1976 roku przeniósł się do Nowego Jorku , gdzie grał w zespole Alphonse Mouzon, z którym wielokrotnie udawał się na tourne po Europie. Jako muzyk studyjny Malach grał m.in. z takimi muzykami jak: Stevie Wonder, Stanley Clarke, Jon Faddis, Hank Jones, Horace Silver, Spyro Gyra, Brecker Brothers, Charlie Mariano, Aldo Romano, Didier Lockwood i Urszula Dudziak. Od 1985 roku był członkiem Big Bandu Boba Mintzera. W 1991 roku występował z Milesem Davisem i Quincy Jonesem na Montreux Jazz Festival. W latach 90. nagrywał z takimi artystami jak: Leni Stern, Ivan Paduart, Miroslav Vitous, Madonna, Mose Allison, Steve Miller Band i Joe Zawinul. Od roku 2001 występuje z Mike Sternem i Ben Sidranem. Bob Malach jest najbardziej znany z gry na saksofonie tenorowym, rzadziej gra na saksofonie altowym, flecie i klarnecie. Stylistycznie, Bob Malach często jest porównywany do saksofonisty pochodzącego także z Filadelfii - Michaela Breckera, który wywarł na Malachu największy wpływ, i z którym pracował. Niemiecki krytyk jazzowy Joachim Ernst Berendt tak scharakteryzował grę Malacha na saksofonie: " Hawkins, Trane, Gene Ammons, Rollins - wszyscy oni mieli wpływ na jego grę "

TOM KENNEDY (ur. 21 sierpnia 1960 w St Louis, Missouri ), amerykański kontrabasista i gitarzysta basowy. Tom Kennedy jest synem zawodowego trębacza. Zaczął grać w wieku 9 na kontrabasie. Wkrótce zaczął występować z wieloma uznanymi artystami. Przed swoimi 18 urodzinami grał już z: Dizzy Gillespie , Sonny Stitt , Stan Kenton , James Moody ,Barney Kessel , Eddie Harris , George Russell , Nat Adderley , Peter Erskine , Bill Watrous i Freddie Hubbard , między innymi. Do 17 roku życia Kennedy specjalizuje się w akustycznym jazzie. Później dzieli swoje zainteresowania między głównym nurtem jazzu i progresywnego jazz fusion . W roku 1984 Kennedy przeniósł się do Nowego Jorku. Występował i nagrywał z takimi artystami jak: Dave Weckl , Don Grolnick ,Steve Kahn , Randy Brecker , Benny'ego Greena , Pizzarelli Bucky , Bill Connors , Al Di Meola , Mike Stern , Steve Ferrone i Junior Cooke .

KEITH CARLOCK - to amerykański perkusista pochodzący z Clinton, Mississippi . Obecnie mieszka w Nowym Jorku. Nagrywał koncertował z muzykamitakimi jak: Sting , John Mayer , Steely Dan , James Taylor , Donald Fagen , Walter Becker , Diana Ross , Faith Hill , Blues Brothers Band, Leni Stern, David Johansen i Smiths Harry, Richard Bona, Chris Botti, Wayne Krantz , Harry Belafonte, Oz Noy, Clay Aiken, Rascal Flatts, Paula Abdul i Grover Washington Jr . Studia podjął w University of North Texas , Carlock miał wielu nauczycieli, m.in.: Ed Soph. W październiku 2009 roku wydał lekcje instruktażowe na DVD o nazwie The Big Picture:. Frazowania, Improwizacja, styl i technika


Więcej informacji na: http://bydgoszczjazzfestival.com.pl/http://www.youtube.com/watch?v=XyGc8Qx-8ac&feature=related&app=desktop

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.