Facebook Google+ Twitter

Największe żaglowce świata znów odwiedzą Gdynię

Już w najbliższy piątek Gdynia stanie się żeglarską stolicą świata. Wszystko za sprawą The Culture 2011 Tall Ships Regatta - kolejnej edycji międzynarodowego zlotu żaglowców.

Rosyjski Sedov znów zawita do Gdyni / Fot. Anna DryjaMiłośnicy żaglowców i morskiej przygody pod pełnymi żaglami już odliczają godziny do rozpoczęcia wielkiego święta. Po dwóch latach od ostatniego zlotu najpiękniejsze żaglowce świata znów obierają kurs na Gdynię. Będzie co podziwiać. Tegoroczna edycja imprezy pod nazwą The Culture 2011 Tall Ships Regattta potrwa 4 dni, a jej ideą jest promocja kultury basenu Morza Bałtyckiego.

Jedną z imprez odbywającą się w ramach zlotu są regaty. Tym razem uczestnicy zmagań mają do pokonania trasę z Kłajpedy (Litwa) do Turku (Finlandia), a stamtąd do Gdyni, gdzie odbędzie się wielki finał.

Załogi zmagać się będą również na lądzie na plaży Gdynia Śródmieście w specjalnie przygotowanych konkursach. Udział w imprezie zapowiedziało kilkadziesiąt jednostek. Wśród uczestników zlotu nie zabraknie największego na świecie żaglowca szkolnego Sedov z Rosji oraz rodzimych: Daru Młodzieży, Fryderyka Chopina, czy obchodzącego 50-lecie podniesienia bandery Zawiszy Czarnego. Tradycyjnie już zlotowi żaglowców towarzyszyć będą koncerty szantowe, pokaz sztucznych ogni, przemarsz załóg ulicami Gdyni czy wielka parada jednostek pod pełnymi żaglami na wodach Zatoki Gdańskiej na zakończenie imprezy.

Organizatorami przedsięwzięcia jest międzynarodowy związek Sail Training International, a impreza w Gdyni odbędzie się już po raz piąty.

Szczegółowy program zlotu znaleźć można na stronie www.zagle.miasto.gdynia.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.