Facebook Google+ Twitter

Największy Hilton w Europie stanie w centrum Warszawy

Jeszcze w tym miesiącu zostanie wznowiona budowa hotelu przy ulicy Wspólnej w Warszawie. Trzygwiazdkowy Hampton by Hilton zostanie oddany do użytku na początku 2014 roku. Będzie największym w Europie i jednym z największych na świecie hoteli tej marki.

 / Fot. S B Gruppe AGDo tej pory u zbiegu ulic Wspólnej i Chałubińskiego przechodniów straszył betonowy szkielet 17-piętrowego budynku. Jego budowę rozpoczęła w 2006 roku krakowska firma deweloperska Salwator. Planowała ona postawić tam jeden z sieci Hoteli System. Niestety, na początku 2009 roku budowa została zatrzymana, ponieważ deweloperowi skończyły się na nią pieniądze. Przez trzy lata, niedokończony budynek w centrum stolicy, był wynajmowany jako powierzchnia pod reklamy wielkoformatowe. W zeszłym roku nieruchomość przejął austriacki deweloper S+B Gruppe AG. Nie zdecydował się on na wprowadzenie drastycznych zmian w strukturze budynku, zrezygnował jedynie z basenu na podziemnej kondygnacji.

Projekt budynku Hotelu System był wielokrotnie krytykowany za kiepską architekturę, która nie pasowała do stojących tuż obok wieżowców Marriot i Oxford Tower oraz zabytkowego budynku Ministerstwa Transportu. Nowy projekt Hiltona także nie zachwyca. Trzy najniższe piętra budynku mają zostać obłożone ciemnym szkłem, pozostała część prawdopodobnie zostanie wykończona tynkiem. Architekci odpowiedzialni za projekt, Piotr Bujnowski i Ernst Hoffman, nadal pracują nad ostatecznym wyglądem obiektu.

 / Fot. S+B Gruppe AGNowy Hampton by Hilton przy ulicy Wspólnej 72 będzie prawdziwym hotelowym gigantem. Goście będą mieli do dyspozycji 300 pokoi z bezpłatnym dostępem do internetu. W budynku znajdzie się również centrum fitness, sala biznesowa oraz trzy sale konferencyjne. Wartość całej inwestycji szacowana jest na około 40 milionów euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.