Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11 miejsce

Największy wodospad na świecie

Najwyższy wodospad na naszej ziemi to bezsprzecznie Salto del Angel znajdujący się w Wenezueli. Woda ściekają kilkoma kaskadami. Najdłuższy odrębny strumień mierzy 807 m. długości. Ogólna długość wodospadu wznosi się niemal 1 km, a mianowic

Salto del Angel / Fot. Salto del AngelLeżący w Wenezueli Salto Angel opada kilkoma strugami. Najdłuższy jeden strumień mierzy 807 metrów.
Został znaleziony w 1935 r. przez urodzonego w Ameryce kapitana Jamesa Angel nazywanego również jako Jimmie Angel, który poznawał nieodległe tereny w poszukiwaniu złota. Zaintrygowany okazałym łomotem opadającej wody zauważy wodogrzmot. Przed nim jako pierwsza osoba wodogrzmot zobaczył Ernesto Sanchez la Cruz w 1910 roku. Chociaż jedynie Jimmy Angel zwrócił wzrok calutkiego świata. Z tego powodu także obiekt ochrzczono jego imieniem: po hiszpańsku brzmi ono „Salto del Angel”. Jimmy Angel złota jakkolwiek nie odszukał, za to dzięki temu objawieniu stał się uznany na cały świecie.
Obiekt Angel jest najsławniejszą atrakcją turystyczną w Wenezueli, gdzie idą tysiące zwiedzających z każdego zakątka europy. Wbrew ciężkości z dojściem do wodogrzmotu, które bezapelacyjnie jest objawieniem środowiska naturalnego odwiedzający docierają w to miejsce na 2 sposoby.
Na podstawie prośby odkrywcy jego spalone szczątki zostały rozrzucone nad tym największym wodospadem na świecie. Odbyło się to drugiego lipca '60 r.
W trakcie pory deszczowej, gdy poziom wody jest duży wodogrzmot może rozparcelować się na 2 oddzielne wodospady. Rozbryzg wody doświadczany jest wtenczas w oddaleniu półtora kilometra.
Źródło tekstu: http://vacacion.pl/miejsca/109-najwiekszy-wodospad-na-swiecie

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

[a]Szwecja ciekawostki;http://vacacion.pl/ciekawostki-ze-swiata/294-szwecja-ciekawostki[/a]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.