Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3000 miejsce

Największym wrogiem jest czas - Łukasz ma 35 lat i umiera

Był zdrowym, ambitnym, pełnym energii mężczyzną. Całe jego życie wywróciło się do góry nogami dokładnie 5 lat temu. A zaczęło się od rutynowej wizyty u okulisty.

 / Fot. fot. arch. prywatneU mężczyzny zdiagnozowano czerniaka naczyniówki w 2011 roku. Łukasz udał się na leczenie do Berlina.
Terapia zakończyła się sukcesem. Wszystko zaczęło układać się jak w bajce. Do szczęścia Łukasza i jego żony brakowało jedynie pociechy. W końcu udało się. W lutym 2014 roku dowiedzieli się, że będą rodzicami. Jednocześnie, pod dwóch miesiącach od tej radosnej informacji, podczas wykonywania kontrolnych badań obrazowych lekarze wykryli u Łukasza na wątrobie przerzutową zmianę czerniaka. Do dnia dzisiejszego Łukasz przeszedł pięć takich skomplikowanych operacji. W tej chwili stan organizmu nie pozwala na inwazyjne zabiegi chirurgiczne, a najnowsze badanie obrazuje, że wznowy są w obrębie jamy otrzewnej powodując wodobrzusze, które było już chirurgicznie usuwane. Na tym etapie jedyną metodą na powstrzymanie procesu nowotworowego, a nawet cofnięcie choroby, jest nowatorskie leczenie, którego może podjąć się Szpital Uniwersytetu Medycznego w Chicago. Leczenie polegałoby na zastosowaniu innowacyjnej substancji pembrolizumab, dotąd nie refundowanej w Polsce. Jego koszty to 380 tyś USD . Kwota ta jest nieosiągalna dla rodziny Łukasza.
Czas ucieka. Najważniejsze jest to, by mały Iwo miał ojca i to zdrowego.


Łukasza wspiera Fundacja siepomaga.pl, https://www.siepomaga.pl/pomocdlalukasza


Pomocną dłoń wyciągnął Bartek Żukowski - aktor znany z roli Waldusia w serialu
"Świat według Kiepskich". Razem z Łukaszem nagrał krótki film, na którym prosi o finansowe wsparcie leczenia przyjaciela.
Strona oficjalna Łukasza na Facebooku : Łukasz ma 35 lat Umiera na Raka - Ocalmy Życie

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.