Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5916 miejsce

"Najwspanialszy Rycerz" i "Szkarłatny Lew" Elizabeth Chadwick

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-03 17:10

W 2010 roku w księgarniach pojawią się dwie nowe powieści historyczne Elizabeth Chadwick pt. "Najwspanialszy Rycerz" i "Szkarłatny Lew". Od lipca dostępna po polsku jest jej książka "Córki Graala".

 / Fot. Aurum„Najwspanialszy Rycerz” Elizabeth Chadwick

To oparta na faktach historia Williama Marshala, największego z rycerzy średniowiecza, niepokonanego w turniejach. Człowieka, który dzięki swej zręczności w barwnym, lecz niebezpiecznym świecie polityki dworu Andegawenów stał się  jednym z najpotężniejszych magnatów, zostając w końcu regentem Anglii. Towarzysząc mu od lat dzieciństwa, gdy cudem ledwie unika śmierci, poprzez sukcesy jako nauczyciela i opiekuna syna Henryka II i Eleonory Akwitańskiej, oglądamy jego tryumfy na polach turniejowych i zakulisowe zmagania na zamkowych korytarzach, gdzie zazdrość o pozycję królewskiego faworyta prowadzi do zdrady. Obmowa i skandal doprowadzają do wygnania Marshala z dworu, jednak jego usługi wciąż pozostają w cenie w całej Europie. Gdy udaje mu się odzyskać dobre imię, powraca w jeszcze większej chwale. William Marshal zasłynie jako krzyżowiec i jedyny rycerz, któremu udało się zrzucić z konia legendarnego króla Ryszarda Lwie Serce.

„Szkarłatny Lew” Elizabeth Chadwick

 / Fot. AurumDalsze losy Williama Marshala – bohatera ‘The Greatest Knight’. W nagrodę za swoje męstwo i lojalność William otrzymał rękę Isabelle de Clark, dziedziczki wspaniałych posiadłości w Anglii, Normandii i Irlandii. Dzięki temu małżeństwu stał się potężnym magnatem. Spokojne życie Isabelle i Williama skończyło się wraz ze śmiercią Ryszarda Lwie Serce i wyborem jego brata Johna na króla.

Po śmierci króla Ryszarda Lwie Serce w kraju wybucha rebelia. Choć John ustanawia Williama hrabią Pembroke, nie mogą oni dojść do porozumienia. W rezultacie tego sporu William i Isabelle
przenoszą się do Irlandii. Do eskalacji tego konfliktu dochodzi, kiedy John zatrzymuje ich synów jako zakładników i konfiskuje angielskie ziemie Marshalów. Wewnętrzne rozdarcie Williama pomiędzy pozostaniem lojalnym władzy a rodzącym się w nim buntem sprzeciw panującej niesprawiedliwości zaczyna zagrażać jego małżeństwu...

Wydawnictwo Aurum

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.