Facebook Google+ Twitter

Najwyżsi mieszkańcy polskich miast odwiedzą Warszawę

190 mieszkańców Warszawy należy do Klubu Wysokich. Ponad 120 z nich to reprezentantki płci pięknej. Najwyższy członek klubu ma 211 cm wzrostu. Panie, aspirujące do członkowska w klubie, muszą mieć minimum 180 cm wzrostu, panowie 190 cm. W weekend członkowie Klubu Wysokich zwiedzą stolice, oraz zatańczą na swoim balu.

W sobotę i niedzielę odbędzie się zjazd Klubów Wysokich z różnych miast w Polsce. Głównym punktem programu będzie bal w klubie Proxima, który odbędzie się w sobotę. "To już czwarta edycja tej imprezy. Zgłosiło się ponad 200 osób z całej Polski. Będzie super zabawa" - mówi mierzący 192 cm Michał Miśta dla Życia Warszawy.

Najwyżsi mieszkańcy stolicy przygotowali coś dla niższych kolegów z Warszawy. W sobotę, w godzinach 9-13, na terenie kampusu SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 161, każda osoba pełnoletnia, bez względu na wzrost, będzie mogła odda krew.

Program zjazdu zakłada liczne wycieczki po Warszawie. Klub Wysokich obejrzy panoramę stolicy z tarasów widokowych PKiN oraz Biblioteki UW. Jeśli znajdą się chętni, odbędzie się również wycieczka do warszawskiego zoo.

A jak wysokim żyje się na co dzień?

"Chyba podobnie jak osobom mniejszym. Teraz w sklepach są ubrania i buty w różnych rozmiarach, więc z zakupami problemu nie ma. Jedynie eleganckie spodnie muszę zamawiać u krawców" - opowiada Justyna Rydel, 197 cm wzrostu. Dla wysokich osób największym problemem są... meble. "Wszystkie meble do domu musiałem robić na specjalne zamówienie" - przyznaje Miśta.

Więcej informacji na stronie klub-wysokich.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.