Facebook Google+ Twitter

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała studia podyplomowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-17 17:41

Tylko dwie szkoły wyższe, na 26 skontrolowanych, prowadzą studia podyplomowe całkowicie prawidłowo. Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła organizacje i sposób finansowania studiów podyplomowych na uczelniach publicznych.

Błażej Torański, rzecznik prasowy Najwyższej Izby Kontroli, mówi, że na większości skontrolowanych uczelni stwierdzono nieprawidłowości. Wśród największych, znalazło się przyjmowanie na studia podyplomowe osób, które nie ukończyły studiów. Ponadto - prowadzenie studiów podyplomowych w dziedzinach, w których uczelnia nie prowadzi studiów magisterskich oraz brak obowiązkowej zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów podyplomowych.

Kontrolerzy NIK sprawdzili też nadzór Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nad uczelniami. Jak tłumaczy Błażej Torański, nadzór ten okazał się niewystarczający - ministerstwo często nie wiedziało, jakie studia podyplomowe są prowadzone przez uczelnie.

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła studia podyplomowe prowadzone w latach 2005 - 2007 na najważniejszych polskich uczelniach - uniwersytetach, politechnikach i akademiach ekonomicznych. Wnioski pokontrolne zostaną przekazane Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz uczelniom, z zaleceniem wyeliminowania nieprawidłowości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.