Facebook Google+ Twitter

Najwyższa Porażka "czerwono-białych" od 24 lat!

Piłkarska reprezentacja popularnych "Czerwono-Białych" doznała najdotkliwszej porażki od 24 lat. Wczoraj w Dżakarcie Urugwaj pokonał Indonezję 7:1! Miejmy nadzieję, że "czerwono-biali" okażą się lepsi w starciu z reprezentacją USA.

 / Fot. Piotr ŚmieszekWczoraj, kolokwialnie mówiąc, świat jak długi i szeroki grał w piłkę nożną. Europa biła się o kolejne punkty eliminacyjne w drodze na EURO 2012, a wszędzie indziej zmagano się towarzysko.

Taki też charakter miało spotkanie półfinalistów ostatniego Mundialu, Urugwajczyków z drużyną Indonezji. Oczywistym jest, iż nie oczekiwano sensacyjnego zwycięstwa czerwono-białych, mimo faktu rozgrywania spotkania w Dżakarcie, stawki o przysłowiową pietruszkę i obecności najwyższych indonezyjskich władz państwowych.

Nikt jednak nie przypuszczał takich rozmiarów porażki, jaką zakończyło się piątkowe spotkania, tym bardziej, że po przerwie na tablicy świetlnej widniało 2:1 dla graczy z Montevideo.
Niestety obecny wśród ponad 20 tysięcy kibiców prezydent RI, Susilo Bambang Yudhoyono, był świadkiem najwyższej od 24 lat porażki reprezentacji piłki nożnej swojego kraju.

Urugwaj pokonał gospodarzy 7:1, a klasycznego hat-tricka zaliczyła gwiazda niebiesko-białych, Suarez oraz jego kolega Cavani. Ciekawe jest, iż poprzednia porażka 6:0 w 1986 roku przytrafiła się Indonezyjczykom z inną drużyną południowo amerykańską, Paragwajem.

Nie należy się jednak takimi faktami pocieszać lub tym bardziej usprawiedliwiać naszej porażki z Hiszpanią. Wszak Indonezja mimo, iż to zajmuje 131. miejsce w rankingu FIFA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.