Najwyższy wyniki w ekstraklasie w tym roku!

Śląsk Wrocław rozgromił Odrę Wodzisław aż 4:0, w rozgrywanym 23 sierpnia 2008 r. we Wrocławiu, meczu piłkarskiej ekstraklasy.

zamieszanie pod bramką Odry Wodzisław / Fot. Bartłomiej DerskiŚląsk Wrocław wygrał przed swoja publicznością mecz 3. kolejki Ekstraklasy. Goście nie mieli na boisku nic do powiedzenia.

Dobra passa gospodarzy rozpoczęła się już w 15. minucie, kiedy pierwszą bramkę zdobył Janusz Gancarczyk, kolejne zdobywali Sebastian Mila (38. min.) i Krzysztof Wołczek (45+1 min.). Schodzący do szatni, z trzema bramkami straty, wodzisławianie nie podnieśli się już w drugiej połowie. Kropkę nad "i" postawił w 70. minucie, strzelający swoją druga bramkę w meczu, Janusz Gancarczyk.

Po meczu trener Wodzisławia uznał, że problemem jego drużyny było to, że wciąż jeszcze w głowach mieli, wygrany przez nich 2:0, mecz z Legią Warszawa. Trener Śląska, Ryszard Tarasiewicz choć nie krył radości z wyniku, nie był do końca zadowolony z techniki gry, jednak jak powiedział - ma nadzieję, że kolejne mecze będą coraz lepsze.

Był to pierwszy wygrany mecz da Śląska w tym sezonie. WKS, który wywalczył w zeszłym roku awans do Ekstraklasy, ma wielkie ambicje. Póki co Śląska zajmuje piąte miejsce w tabeli. Odra Wodzisław z 4. punktami plasuje się na dziewiątym miejscu.