Facebook Google+ Twitter

"Nakarmić Wilki" Marii Nurowskiej - Książką Października 2010 roku. Autorka odebrała nagrodę

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-01-27 08:04

26 stycznia w Bibliotece Narodowej w Warszawie z inicjatywy Magazynu Literackiego "KSIĄŻKI" odbyło się spotkanie autorów książek, wydawców i czytelników. Wśród wielu znamienitych gości można było spotkać Marię Nurowską - autorkę powieści "Nakarmić wilki", której tego dnia wręczono nagrodę.

Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski. / Fot. Ewa Krzysiak Całkiem niedawno poznałam powieść Marii Nurowskiej Nakarmić wilki, a wczoraj miałam przyjemność wziąć udział w spotkaniu zorganizowanym w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Tam właśnie spotkałam autorkę wspomnianej wyżej powieści. Jej ostatnia powieść została wyróżniona i zdobyła tytuł Książki Października 2010 Magazynu Literackiego "KSIĄŻKI".Dyplom dla pani Marii Nurowskiej. / Fot. Ewa Krzysiak

We współczesnym świecie, zdominowanym przez nowoczesne technologie komputerowe, książka "Nakarmić wilki" Marii Nurowskiej jest jak ożywczy deszcz na pustyni. Nic dziwnego zatem, że ta pozycja literacka wzbudziła tak wielkie zainteresowanie, zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.

Maria Nurowska autorka książki "Nakarmić wilki". / Fot. Ewa Krzysiak
Wręczona 26 stycznia nagroda potwierdziła sukces wydawniczy książki, którą wydano również w formie audiobooka. Doceniona przez jurorów autorka znalazła się w tak szlachetnym gronie laureatów jak Marek Nowakowski czy Grzegorz Kołodko. Na spotkanie przybyli również bohaterowie powieści, którzy zainspirowali Marię Nurowską do pracy nad tą książką.


Książkę "Nakarmić Wilki" Marii Nurowskiej wydało wydawnictwo W.A.B.
Książka Miesiąca Października 2010 roku - "Nakarmić Wilki" Marii Nurowskiej. / Fot. Ewa KrzysiakZaproszeni goście. Na pierwszym planie bohaterowie powieści "Nakarmić wilki". / Fot. Ewa Krzysiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

2637
  • 2637
  • 28.01.2011 09:33

1. Obrzydliwością jest wskazywanie, że autorem każdego postu nieprzychylnego jest osoba upatrzona jako wróg. To zakrawa na obsesję waszą.
2. 'Agato' twoja przysługa szkodzi, niż pomaga autorce.
3. Autorka nie życzy sobie uwag na pocztę. Pod artykułem odczytuje się uwagi jako zagryzanie i kompromitowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rację ma pan Piotr Wierzbicki - jeszcze trochę cierpliwości; dzień już nieco dłuższy, przyjdzie wiosna, dosięgnie nas większa porcja światła słonecznego i wszystko będzie wyglądać inaczej.
Tę sama krytykę tekstu Autorki można było wyrazić lżejszym piórem i okrasić usmiechem.
Czy mu musimy zawsze wytaczać najcięższy kaliber? Cóż to znaczy, że "nie wolno krytykowac pani Krzysiak"?
Kto i gdzie taki zakaz umieścił?
Ludzieeeee, wiecej luzu bo się znowu zacznie akcja "zagryzanie". :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rety, rany, Panie Krzysiu,a co to jest: "Pani Barbaro, nie ma Pani wrażenia, że sama w niemałym stopniu przyczynia się do obniżenia poziomu tego serwisu?...". ???!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Basia, ale chyba Pani (w tym ostatnim zdaniu do mnie) nie chodzi "o tamto wtedy"?, prawda?

A o co chodzi z tym zdaniem: "ja zawieszam swoją działalność"???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barbaro, to brak mikroelementów w organizmach i promieni słonecznych. Jeszcze trochę czasu trzeba i zaświeci mocniej Słońce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, nie była i nie będzie. Obiecałam więcej tego nie robić.
Pisze Pan , że : "że sama w niemałym stopniu przyczyniam się do obniżenia poziomu "
Tak mam takie wrażenie, dlatego i ja zawieszam swoją dzialaność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, nie ma Pani wrażenia, że sama w niemałym stopniu przyczynia się do obniżenia poziomu tego serwisu? Jeśli dostrzega Pani słabości tekstu Ewy, to co stoi na przeszkodzie, by udzieliła Jej Pani bezcennych rad? Bo rozumiem, że skoro wie Pani jak się nie pisze recenzji, to tym bardziej wie Pani jak się je tworzy. A zatem: odwagi, Pani Barbaro, kawa na ławę... Myślę, że Ewa będzie wdzięczna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie i tutaj także.... to samo, ataki na krytykę.
smutne to doprawdy ....
Trudno, a teraz :
Niech się dzieje wola nieba, z Zofią i Robertem R. , mnie się zgodzić trzeba ;))))
Wiem. Ewy nie wolno krytykować.
Z całym szacunkiem dla pracowitości Ewy i jej wysiłków,(ja sama domagałam się jej awansu redaktorskiego) Pan zamiast pomóc i choćby trochę dać wskazówek i poprawek, oraz ze swojego nieskazitelnego pióra coś przekazać, Pan chwali tekst słaby i mówi, że mu się on podoba.. To jest nie fair. Nie wierzę, aby Pan, nauczyciel , piszący tak doskonałe recenzje.... nie widział słabości w tym tekście.
Co teraz ze mną będzie?

->@ Małgosiu, masz rację, czy to Pani Zofia, czy ktokolwiek inny , kto tylko odważy się i wyrazi dezaprobatę tekstu lub fotografii, robi nią tzn tą dezaprobatą, rzecz jasna, zamieszanie wielkie i wywołuje ataki .
Mało kto tu cieszy się z uwag krytycznych, mało kto chce poprawić swój warsztat, mało kto chce zrozumieć , że można lepiej, inaczej. Szkoda, że tak jest.

Krytyk muzyczny nie musi być wirtuozem, krytyk literacki nie musi być pisarzem. itd itd. Jeśli coś w tekście razi, to chyba warto to poprawić, niż się obrażać i co gorsza atakować osobę odważnie krytykującą lub stwierdzającą oczywistości , jednak niepochlebne .

Dla mnie, panująca ostatnio tu atmosfera jest ciężka i trudna do zniesienia. Odnoszę wrażenie, że serwis lotem koszącym obniża poziom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

J 777: odpowiedź na nurtujący cię problem znajdziesz tutaj: link

I ucz się, dziecko, ucz! Może zostaniesz psorem albo redaktorem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Joanna Uczennica. Powiedzmy wprost: marna uczennica (choć raczej wiadomo, że kryje się pod tym nickiem nauczycielka). Bo gdyby była to średnia choćby uczennica, to znałaby takie zwroty jak: co mi tam, a niech tam, a ja tam wolę itp., gdzie słówko "tam" nie oznacza okolicznika miejsca. Tak jak nie istnieje w oficjalnym języku słowo psor, którego Joanna-Beata-J777 używa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.