Facebook Google+ Twitter

Nakład książki o Wałęsie już wyczerpany

Ukazała się książka, która ma udowodnić, że były prezydent RP - Lech Wałęsa był agentem SB - "Bolkiem". Już od rana przed siedzibą IPN ustawiała się kolejka osób, które były zainteresowane kupnem siedmiusetstronicowego wydania "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii".

Ogłoszenie w siedzibie IPN / Fot. Justyna KostrzewskaPublikacja "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" od początku wzbudza ogromne kontrowersje. Już przed jej wydaniem w mediach rozgorzała dyskusja na temat związków Lecha Wałęsy z SB. Książka została wydana w nakładzie 4 tys. egzemplarzy, który wyczerpał się już około godziny 14. Książka będzie wznowiona 7 lipca.

CZYTAJ TAKŻE:
"Mamy
książkę o Wałęsie w plikach PDF. Co na to prawo autorskie?

Lech Wałęsa: Moje życie to życie rewolucjonisty

Co myślą warszawiacy?

Robotnik zapytany podczas pracy na budowie: - Już sam temat jest kontrowersyjny. Były prezydent miał związki z SB? Chcę zobaczyć na własne oczy, co jest w tej książce.
Studentka jadąca tramwajem: - Interesują mnie argumenty, których użyto przeciwko prezydentowi. Ciekawe na ile są one racjonalne i logiczne? Ale wydaje mi się, że to walka obozów politycznych. Chcą zburzyć autorytet Lecha Wałęsy, a autorzy są nastawieni na zysk.
Starsza pani spacerująca po parku: - Chcę wyrobić swój pogląd na całą sprawę.
Student prawa: - Nigdy w życiu nie kupiłbym tej książki. Ta książka to tylko przykład na to, jak można manipulować faktami.
Nastolatka: - Z tego, co słyszałam, to pewne dokumenty, które mają udowodnić winę Bolka, zaginęły. Ciekawa jestem jak poradzili sobie z tym autorzy.
Mężczyzna w średnim wieku: - Ta sprawa mnie nie interesuje. Nie wierzę w winę Lecha Wałęsy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sam tytuł już jest manipulacją,nie pisze sie "przyczynku do biografii" wyłącznie na podstawie dokumentów SB. Należy postawić pytanie czy esbeckie archiwa stanowić mogą podstawę tez historycznych. Trzeba wziąć pod uwagę,że SB zawyżało ilość TW by siać zamęt..jest faktem bezspornym,iż informacje z SB przenikały do podziemia,a nic tak nie burzy zaufania jak atmosfera wzajemnych podejrzeń.
Pomijam fakt,rzekomego "czyszczenia" przeszłości przez Wałęse..argumenty są żałosne..
Moim skromnym zdaniem fragmenty z Rzeczpospolitej i wypowiedzi autorów skutecznie chronią przed uszczupleniem naszych portfeli:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ze studentem prawa bym się nie zgodził, bo mówi o manipulacji, a książki na oczy nie widział i w dodatku nie ma zamiaru widzieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.