Facebook Google+ Twitter

Nakręcanie spirali przed Euro 2012

Kwestia nieotrzymanych należności przez podwykonawców różnych, w szybkim tempie realizowanych inwestycji, kwestia podwyższenia wieku emerytalnego i inne sprawy czy zatem Euro 2012, to nie będzie tylko piłkarskie święto?

 / Fot. W24Nawarstwiło się ostatnio w kraju różnych spraw, spirala została nakręcona aż za bardzo, pytanie czym się to skończy? Zastanówmy się zatem tak ogólnie nad przyczynami tej sytuacji. Trzeba jasno powiedzieć, że w demokracji istnieją demokratyczne narzędzia, jak chociażby możliwość zebrania podpisów pod wnioskiem o referendum w danej kontrowersyjnej sprawie. Podpisy zebrano i to w nadmiarze ale okazało się raptem, że nie miało to żadnego znaczenia, wniosek o referendum został odrzucony i w trybie ekspresowym uchwalono bardzo kontrowersyjną ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego. Konsultacje w zakresie tejże ustawy, tak bardzo elegancko pisząc, były także nadto ekspresowe. Mamy 21 wiek i nie można znaczącej części społeczeństwa, w którego imieniu sprawuje się władzę, traktować w taki sposób. Spychanie na pozycje radykalne skutkuje radykalnymi zachowaniami, za które moim skromnym zdaniem odpowiada ten który to spychanie stosuje.

Druga kwestia, szereg inwestycji przed mistrzostwami zrealizowano i raptem czytam oraz słyszę, że ci co te inwestycje realizowali nie dostali należnych im środków finansowych. To gdzie te pieniądze w końcu są? Z informacji medialnych wyciągam wnioski, że skala zjawiska jest naprawdę duża, kto zatem za to odpowiada? Jak czułby się każdy z nas gdyby po kolejnych miesiącach pracy nie otrzymywał za nią zapłaty?

Sprawa jest tak załatwiana, że zdesperowani ludzie grożą blokadami w czasie mistrzostw. No to proste pytanie dlaczego ta sprawa dotychczas nie jest rozwiązana, dlaczego znowu, jak w sprawie emerytur tak nakręcono spiralę przed mistrzostwami?

Zaufanie obywatele do władzy mają mocno ograniczone, ogromna ilość nie spełnianych obietnic oraz praktyczny brak dialogu społecznego jest tu między innymi przyczyną. Mając tę świadomość dlaczego nie rozwiązuje się spraw tylko nakręca spiralę chyba licząc, że przygnieceni do ściany ludzie tylko tak sobie straszą i tak naprawdę nic się nie wydarzy?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

znawca
  • znawca
  • 06.06.2012 12:47

my krasnoludki zamieszkałe na odległej wyspie pacyfiku, nadzorujące wazne budowy w waszym kraju uprzejmie informujemy, że juz powrócilismy do domów i za nic nie odpowiadamy, pozdrowienia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.