Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

476 miejsce

Nam ładować broni i przemieszczać jej zakazano

W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, 25 maja br., ukazało się/ poz. 715/ Rozporządzenie ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym.

 / Fot. Archiwum MSWiARozporządzenie ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka zakazuje noszenia i  / Fot. Wikipediaprzemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni: na obszarze miasta stołecznego Warszawy w okresie od dnia 4 lipca 2016 r. do dnia 10 lipca 2016 r. oraz na obszarze województwa małopolskiego oraz województwa śląskiego w okresie od dnia 20 lipca 2016 r. do dnia 1 sierpnia 2016 r.

Czasowa zmiana w prawie, zdaniem MSWiA, wynika z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa podczas szczytu Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w dniach od 8 do 9 lipca 2016 r. oraz Światowych Dni Młodzieży w dniach od 26 do 31 lipca 2016 r.

 / Fot. WikipediaWprowadzony zakaz zmniejsza ryzyko wystąpienia zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Ponieważ nie będzie można nosić i przemieszczać się z bronią, wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki jej utraty, a tym samym możliwość dostania się w ręce osób niepowołanych.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

rozsądnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.