Facebook Google+ Twitter

"Namiętność" Briana De Palmy od 11 kwietnia w polskich kinach

Dwa lata po światowej premierze, na ekrany polskich kin wchodzi film "Namiętność" w reżyserii Briana De Palmy. Najnowsza produkcja twórcy "Człowieka z blizną", opowiada historię kobiet, które z kochanek stają się rywalkami.

Film "Namiętność" to anglojęzyczna wersja francuskiego thrillera erotycznego "Crime d'amour" w reżyserii Alaina Corneau. Główną bohaterką filmu jest pewna siebie bizneswoman Christine, w której postać wciela się Rachel McAdams, aktorka znana m. in. z filmu "O północy w Paryżu" w reżyserii Woody'ego Allena.

Jak dowiadujemy się z materiałów prasowych, akcja filmu rozgrywa się w ogromnej korporacji, gdzie toczy się "wyścig szczurów". Ludzie zdolni, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w takim miejscu są wykorzystywani przez starych wyjadaczy. W takiej właśnie sytuacji znalazła się Isabelle, którą gra Noomi Rapace. Aktorka występowała w takich produkcjach jak np. "Prometeusz", czy też " Sherlock Holmes: Gra cieni". Wszystkie jej pomysły z premedytacją przywłaszcza sobie jej przełożona, Christine. Szefowa zauważyła talent młodej pracowniczki i boi się o swoją pozycję. Robi więc to co w jej mocy, by zahamować rozwój kariery Isabelle. Z premedytacją odkrywa przed młodą dziewczyną świat pełen zła, gdzie rządzi manipulacja i dominacja, a ludzie czerpią przyjemność z uwodzenia i sprawowania kontroli nad innymi.

Atrakcyjna Christine postanawia oczarować Isabelle, by móc doprowadzić do jej kompromitacji. Chce zszargać jej dobrą opinię, by ochronić swoją pozycję w firmie. Jednak kobieta nie doceniła swojej rywalki. Śmiertelny konflikt wybucha w momencie, gdy nowa protegowana spędzi noc z kochankiem swojej szefowej, Dirkiem. W jego rolę wciela się Paul Anderson. Isabelle długo znosiła zachowanie swojej partnerki, lecz przychodzi czas, w którym ma dość. Zbyt wiele kłamstw, intryg, oraz ciągła manipulacja sprawiają, że dochodzi do zbrodni.

Film otrzymał nominację do nagrody Złote Lwy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Światowa premiera tej produkcji miała miejsce 7 września 2012 roku. Na ekranach polskich kin "Namiętność" będzie można oglądać od 11 kwietnia 2014 roku.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.