Facebook Google+ Twitter

Namiot Solidarnych 2010 będzie "chodził" po Krakowskim Przedmieściu

Po usunięciu w poniedzialek z Krakowskiego Przedmieścia namiotu "Solidarnych 2010", wróci on pod Pałac Prezydencki. Namiot będzie jednak ruchomy. Codziennie czterech członków stowarzyszenia będzie przenosiło go na swoich plecach.

 / Fot. fot. Łukasz GdakNamiot "Solidarnych 2010", wzniesiony pod Pałacem Prezydenckim z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej, uprzątnięty został już w poniedziałek. Strażnicy miejscy tłumaczyli konieczność jego usunięcia niedogodnościami komunikacyjnymi. Namiot znajdował się na pasie drogi. Na stałe umieszczenie obiektu, potrzebne jest pozwolenie ratusza. "Solidarni 2010" chcąc ominąć regulację znaleźli nowy sposób na umieszczenie namiotu na Krakowskim Przedmieściu.

Członkowie stowarzyszenia, trzymając go na plecach, będą przechodzić spod pałacu Prezydenckiego na plac Zamkowy. Zapowiadają, że ich ruchoma siedziba będzie otwarta codziennie od godziny 7 do 22. Namiot będzie poruszał się po Krakowskim Przedmieściu "aż do skutku".

Akcja ma na celu zmuszenie władz do spełnienia ich żądań. Na liście postulatów stowarzyszenia znalazły się między innymi dymisja premiera Donalda Tuska i postawienie go przed Trybunałem Stanu "za zdradę stanu". Miała ona polegać na przekazaniu śledztwa w ręce Rosjan. Solidarni chcą także zgody na ekshumację ciał ofiar katastrofy smoleńskiej oraz powołania komisji, która zbadałaby przyczyny wydarzenia.

Solidarni 2010 domagają się dymisji Tuska

Pomysł wzbudza wiele kontrowersji, jak zresztą sami "Solidarni 2010". Stowarzyszenie, poprzez swoją akcję, chce także zwrócić uwagę na "karygodne zachowanie służb miejskich" podczas poniedziałkowego usuwania namiotu spod Pałacu. Członkowie twierdzą, że doszło do poważnych uchybień, a sami strażnicy przekroczyli swoje uprawnienia. Chodzi przede wszystkim o rzekome pobicie jednego z dziennikarzy "Gazety Polskiej" przez strażnika miejskiego.

Jak poinformowała prezes organizacji Ewa Stankiewicz, w wyniku poniesionych obrażeń dziennikarz Michał Stróżyk od poniedziałku przebywa w szpitalu. Według doniesień tvn24.pl, Teresa Romanowska z warszawskiego szpitala na Solcu potwierdza, że dziennikarz trafił do zarządzanego przez nią szpitala. Zdaniem Romanowskiej życiu dziennikarza nie zagraża niebezpieczeństwo.

Egzamin gimnazjalny 2011. Test matematyczno-przyrodniczy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Prawda
 • Prawda
 • 16.04.2011 00:38

Artykuł jest tendencyjny, bo co to znaczy "rzekome pobicie"? Chyba bez powodu by nie trafił do szpitala, zresztą wystarczy zobaczyć w jakim on jest stanie i sam moment zatrzymania: http://www.youtube.com/watch?v=ECmMhqKwIhE , http://www.youtube.com/watch?v=PYdkpRmd9mg&feature=related

Teraz piszecie, że Solidarni nie mogą postawić namiotu, a ja pamiętam jak pod rządami Kaczyńskiego powstawało białe miasteczko przed Kancelarią Premiera, też oczywiście nielegalne. A obecnie rządzący z prezydentową stolicy na czele jeszcze nosili siostrom kanapki!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ciekawy
 • Ciekawy
 • 14.04.2011 16:43

Do Robert Kamiński

Pytanie pana ma sens i znajdzie potwierdzenie gdy PIC zwycięży w wyborach. A to jest absurdem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Państwo są żałośni !!!
Przecież nic się nie stało.
Katastrofy w której zginał aktualnie sprawujący władzę prezydent , generałowie WP , najwyższe rangą osoby w kraju zdarzają się niemal codziennie i obrzydliwie spowszedniały.
Wyrok wydano już w pierwszych minutach po katastrofie , winni katastrofy są na tamtym świecie więc o czym tu mówić.
Widzę że tęsknią Państwo za minionymi latami, gdy tych co niepoprawnie myśleli zamykano na ulicy Rakowieckiej czy Oczki 1. A jeszcze lepiej, gdy bez zbędnych ceregieli strzałem w tył głowy zamykano sprawę.
Czy czasy się powtórzą ? Być może tak , a świadczy o tym poziom nienawiści jaka jest wałkowana na tym lub innym forum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Działania zwolenników prezesa i jego teorii spiskowych stają sie coraz bardziej irracjonalne, kompromitujace i nacechowane sekciarstwem.

Pnie Wojciechu - wczorajszy "występ" pana Mularczyka w "Faktach po faktach" obnażył do dna poziom tego człowieka. Głupota na wyprzódki z perfidnym kłamstwem i kołtuństwem. Intaligencja tego człowieka -niedostrzegalna nawet pod mikroskopem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koziołek Matołek
 • Koziołek Matołek
 • 13.04.2011 22:18

No nie każdy, nie każdy.
Tylko prawdziwy Polak.
eeeeeeeeeeeee
lepiej posłuchajcie:
www.youtube.com/watch?v=wk6sZirAZ9o

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej kuriozalne jest to , że są posłowie, którzy tego typu happening traktują z pełną powagą np.A.Mularczyk z PiS i mają jeszcze pretensje, że Straż Miejska usuwa namiot z chodnika. Brak słów, po prostu.....
Czyli każdy oszołom ma mieć prawo stawiania namiotu w centrum miasta, na chodniku, ulicy , ogłaszać najbardziej kuriozalne postulaty i spokojnie czekać w namiocie aż się zrealizują.To jakiś OBŁĘD !!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 13.04.2011 19:10

Biedni ludzie , należy się za nich gorąco modlić ,chorych ludzi wykorzystuje gazetka niepolska z nadania PiS-ogrodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koziołek Matołek
 • Koziołek Matołek
 • 13.04.2011 12:59

Super!
Ale nie przesadzajcie!
Takich jaj nie robiliśmy nawet w Pacanowie. Jak tak dalej pójdzie, do Przedmieście Krakowskie przemianują na Pacanowskie.
Stracimy swoją tożsamość. Bądźcie solidarni i wyluzujcie!
Koziołek na tylnych łapach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hiroo Onoda
 • Hiroo Onoda
 • 13.04.2011 11:52

Brawo! Bardzo długie oklaski! Zadziwiąjce, że z władzami obecnej Najjaśniejszej i Niepodlegej trzeba postępować tak jak z kanclerzem Bismarckiem, no nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
 • Stefan Kap
 • 13.04.2011 10:48

Niezły cyrk. Zazdroszczę warszawiakom. Mają bezpłatny ubaw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.