Facebook Google+ Twitter

Namiot za cenę parasolki - markety kuszą promocjami

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-06-26 07:08

Hipermarkety kuszą wakacyjnymi promocjami sprzętu sportowego i biwakowego. Ich ceny są nawet kilka razy niższe od proponowanych przez znane firmy. Fachowcy przestrzegają - złe buty czy przeciekający namiot popsują urlop...

- Z namiotu i śpiwora korzystam przez kilka dni w roku. Nie widzę powodu, by wydawać na to majątek. Jak się zniszczy, to kupię nowy, a stary wyrzucę - mówi Jacek Czajka, który robił przedwyjazdowe zakupy w supermarkecie przy al. Jana Pawła II w Łodzi.

Oferta rzeczywiście może wydawać się atrakcyjna. Za czteroosobowy namiot i śpiwór trzeba zapłacić tylko 69 zł. Sklep w ramach promocji dołoży jeszcze hamak i ogrodową pochodnię. Tymczasem za takiej samej wielkości namiot, ale wyprodukowany przez renomowaną, choć jedną z najtańszych na rynku firm, trzeba zapłacić co najmniej 429 zł. Ceny letnich śpiworów zaczynają się od 180 zł.

- Czy nie lepiej wydać kilkaset złotych więcej i mieć pewność, że kupiony sprzęt będzie służył kilka lat i zapewni minimum komfortu? - pyta przedstawiciel jednej z firm importujących markowy sprzęt biwakowy. - Dobre materiały muszą kosztować i poniżej pewnych cen nie da się zejść.
Ogromną popularnością cieszą się też rowery, które w dużych sklepach można kupić już za około 300 zł. Jakość materiałów użytych do ich produkcji, pozostawia jednak wiele do życzenia. Tzw. rowery górskie, kupowane najczęściej dla dzieci, są przez to ciężkie, niewygodne i bardzo awaryjne.

- Biorąc pod uwagę obecne ceny stali, aluminium, gumy i innych materiałów, nie można wyprodukować roweru, którego cena będzie niższa niż tysiąc złotych - twierdzi Jan Kudra, właściciel sklepu przy ul. Żeligowskiego, tryumfator wielu wyścigów kolarskich.
Korzystanie z taniego sprzętu, np. podczas wyjazdów za miasto, nie powinno być niebezpieczne. Używanie go w bardziej ekstremalnych sytuacjach może jednak drogo kosztować.
(mg)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.