Facebook Google+ Twitter

Napad na bank w centrum Sieradza

Współautorzy: Piotr Andrzejak

Dziś rano około godziny 9.00, dokonano napadu na odział Getinbanku w Sieradzu. Sprawca skradł znaczną sumę w gotówce, po czym uciekł z miejsca kradzieży.

Wejście do banku. / Fot. Piotr AndrzejakPlacówka Getinbanku mieści się na Starym Rynku, w centrum Sieradza. W banku było już wielu klientów, kiedy młody mężczyzna wszedł i sterroryzował pracownice. Świadkowie twierdzą, że prawdopodobnie miał broń. Kiedy wymusił na obsłudze placówki oddanie pieniędzy, wybiegł z banku, skręcił w pierwszą bramę i przez podwórko kamiennicy przedostał się na ulicę Rycerską.

Jak nam powiedział Paweł Chojnowski, rzecznik sieradzkiej policji, poszukiwany mężczyzna był szczupły, miał około 180 cm wzrostu, ubrany był m.in. w kurtkę do pasa, koloru granatowego i szaro - granatową czapkę. Skradł pieniądze z dwóch okienek banku. Pracownice placówki wykonywały polecenia napastnika, gdyż nie chciały narażać swojego życia i zdrowia.

Informacja o zamknięciu banku. / Fot. Piotr AndrzejakSzyld banku. / Fot. Piotr AndrzejakPolicjanci z Sieradza obstawili dworzec kolejowy i autobusowy, na miejsce napadu przywieźli też psa tropiącego. Jak się dowiedzieliśmy, na policję najpierw zadzwonił jeden ze świadków, dopiero w kilka sekund później - pracownicy Getinbanku. Bank, prawdopodobnie w celu obniżenia kosztów, od stycznia tego roku zrezygnował ze stałej ochrony. Mając w placówce monitoring, szefowie banku doszli być może do wniosku, że wystarczy ochrona patrolu interwencyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Kolejny dowód na to,że chciwość i pazerność nie popłaca...(mowa o szanownym banku)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Złodzieje byli i będą zawsze. Niedawno w podobny sposób obrabowano bank na Matejki w Poznaniu, dosłownie sto metrów od mojego domu.

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z dobrze poinformowanych źródeł dowiedzieliśmy się że z banku skradziono prawdopodobnie 35 tyś, jest to na tą chwile informacja nie potwierdzona, przez rzecznika banku

Komentarz został ukrytyrozwiń

jaka ochrona taki bank ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

PLUS ;) szkoda tylko, ze nie napisałeś ile ukradziono z tego co słyszałam to 35 tys zl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest godzina 18.37 a policja nadal nie złapała sprawcy napadu na Bank. Tak więc trudno mi powiedzieć kto to był? Ale jak się dowiem to na pewno poinformuję. Pozdrawiam cię Radku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo:) Sieradz staję się powoli miejscem do którego zaczną zjeżdżać się różni amatorzy szybkiej gotówki.
Nie wspominając o mnogości niewielkich banków które chętnie pożyczą często duże pieniądzę, reszta, czyli napad z bronią w ręku nie pasuję do "starego dobrego Sieradza". Czas odświerzyć obraz Sieradza którego ramę już dawno pokryła patyna. Proponuję także odmłodzić ochrone, poprzedni ochroniaż getin banku był emerytem który, z całym szacunkiem do emerytów, wątpliwie mógłby odeprzeć atak napastnika. Jak widać nie tylko w rządzie rezygnuje się z ochrony...
Zbyszku dobry tekst. W lidzie zabrakło mi jedynie konkrrtu, to "skradł znaczną sumę w gotówce", brzęczy w uchu.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiadomość z 1 raczki :)) bardzo dobrze ze są tacy dziennikarze którzy tak szybko reagują :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.