Facebook Google+ Twitter

Napad Romów na orszak weselny w Maszkowicach. Policja zatrzymała pięć osób

Policja zatrzymała pięciu Romów, którzy w sobotę stanęli na drodze orszaku weselnego w miejscowości Maszkowice w Małopolsce. Doszło tam do bójki między mieszkańcami osady i weselnikami.

 / Fot. zdjęcie wykonane przez świadka zdarzenia w Maszkowicach"Państwo młodzi pojechali przodem, ja jechałem w kolumnie za samochodem gospodarza wesela. Na poboczu drogi siedział na plastikowym krzesełku dorosły Cygan w otoczeniu dzieci. Gdy przejeżdżaliśmy - wybiegł na środek drogi i zatrzymał samochód ojca pana młodego, a dziecko romskie położyło się na jezdni pod kołami samochodu, tak, że nie można było ruszyć do przodu" - mówił dziennikarzom serwisu Sądeczanin.info urzędnik Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Z relacji świadka wynika, że Rom domagał się wódki i żądał otwarcia bagażnika, w którym były prezenty ślubne. Gdy weselnicy odmówili, doszło do sprzeczki. W pewnym momencie na miejscu pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców osady. "Była ich ze setka, w tym kobiety, dzieci. Doskoczyli do nas. Zaczęli kopać samochody, pluć, wyzywać, moje auto też uszkodzili" - twierdzi świadek.

Rzecznik małopolskiej policji cytowany przez TVN24.pl poinformował, że zatrzymano 5 osób narodowości romskiej. 4 osoby pozostały w areszcie, piąta z racji wieku została zwolniona. Sprawcy odpowiedzą za rozbój, przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 12.

To nie pierwsza tego typu sytuacja z udziałem społeczności romskiej z Maszkowic. W internecie jest dostępny film zrobiony przez przypadkowego kierowcę, który przedstawia podobne zachowanie mieszkańców osady.

W lutym tego roku media donosiły o konflikcie społeczności romskiej z mieszkańcami gminy. Chodziło wówczas o wypalanie toksycznych odpadów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na szczęście Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych dba o to żeby nie obrażać tego bydła utrzymywanego z publicznych pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.