Facebook Google+ Twitter

Napadnięci we Francji polscy pielgrzymi dotrą dziś do Lourdes

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-01 16:41

Pielgrzymi z Warmii, którzy zostali w nocy napadnięci przez bandytów na północy Francji jeszcze dziś mają dotrzeć do Lourdes, które jest celem ich podróży.

Bandyci napadli na nich podczas postoju na jednym z parkingów koło Montpellier około drugiej w nocy. Powybijali szyby w busie, zabrali wszystko co było na siedzeniach i błyskawicznie zniknęli - relacjonował jeden z pielgrzymów. Stłuczona szyba zraniła jedną z trzech osób, które spały w busie, ale nikomu nic poważnego się nie stało.

Po napadzie tamtejsza policja bardzo opieszale działała w sprawie Polaków. Nikt nie chciał przyjąć od nich zgłoszenia przestępstwa. Dopiero o 7 rano francuscy żandarmi przyjęli zeznania pielgrzymów. Później zaopiekowali się nimi polski konsul i delegat dyplomatyczny Zakonu Maltańskiego, bo organizatorem pielgrzymki są właśnie maltańczycy. Po krótkim odpoczynku w hotelu, grupa ma wyjechać do Lourdes, gdzie czeka na nich zorganizowana pomoc.

Samochodem jechało z Olsztyna pięcioro wolontariuszy, którzy opiekują się niepełnosprawnymi pielgrzymami z Warmii. Jechał też z nimi jeden z podopiecznych. Cała grupa niepełnosprawnych pielgrzymów ma dotrzeć do Lourdes samolotem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.