Facebook Google+ Twitter

Napieralski: Borowski zdradził lewicę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 08:41

Marek Borowski zdradził lewicę po raz drugi - uważa sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski. Gość Sygnałów Dnia w Programie 1 Polskiego Radia zarzucił liderom SdPl, że z powodu własnych ambicji pozostawili SLD.

Polityk SLD podkreślił, że nie ponosi żadnej winy za rozpad koalicji LiD. Jego zdaniem Marek Borowski uznał, że traci swoją pozycję w partii i nie odegra już w polityce większej roli. Dlatego próbuje szukać winnych swoich niepowodzeń - uważa Napieralski.

Grzegorz Napieralski zapowiedział, że teraz będzie starał się budować szeroką koalicję wokół SLD i współpracy ze związkami zawodowymi. Polityk SLD chciałby, aby w przyszłych wyborach parlamentarnych wystartowała szeroka koalicja lewicowa. W jej skład weszliby nie tylko działacze partyjni, ale również przedstawiciele organizacji pozarządowych i środowisk lokalnych.

Sekretarz generalny SLD nie wyklucza współpracy z politykami SdPl. Na razie nie chciał podać nazwisk działaczy partii Marka Borowskiego, którzy mogliby wesprzeć SLD. Zapewnił jednak, że nie będzie prób robicia SdPl. Grzegorz Napieralski wierzy, że SLD przyciągnie atrakcyjną polityków ofertą programową.

SD, PR1/IAR/jp/jędras

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.