Facebook Google+ Twitter

Napieralski chce wyborów w przyszłym roku

Grzegorz Napieralski postuluje przesunięcie terminu wyborów parlamentarnych na wiosnę przyszłego roku. Jego zdaniem ataki na rząd, które będą miały miejsce w czasie kampanii wyborczej osłabią pozycję Polski podczas prezydencji w Unii Europejskiej.

 / Fot. PAP/Leszek Szymański"Proszę sobie wyobrazić, że w Polsce lądują premierzy różnych państw, a Jarosław Kaczyński atakuje wszystkich po kolei za Smoleńsk" - powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia" lider SLD.

Za zmianą terminu świadczą według Napieralskiego dwie przesłanki. Oprócz prezydencji, szef Sojuszu wymienia budżet. Przesunięcie wyborów umożliwiłoby nowemu rządowi przygotowanie własnej ustawy.

Napieralski dodaje, że jesienny termin wyborów będzie sygnałem dla świata, że głównym problemem Polski jest katastrofa smoleńska. Jego zdaniem wybory w tym roku mogą uniemożliwić skorzystanie z historycznej szansy, jaką jest dla naszego kraju prezydencja w UE.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.02.2011 17:58

Pani Doroto, nie wie Pani, ze Napieralski ma dwie legitymacje partyjne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

levy
"Dobrze gada !"

O czym On niby gada "W Polsce lądują premierzy rożnych państw a Jarosław Kaczyński atakuje wszystkich po kolei za Smoleńsk". Rzeczywiście "harcerzyk polityczny" z SLD.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale, obawiam się, że artykuł zawiera poważny błąd merytoryczny. G. Napieralski proponuje przesunięcie wyborów na termin wiosenny bieżącego roku a nie przyszłego. Mówi o tym właśnie w wywiadzie: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/309357,SLD-chce-wyborow-na-wiosne
> K.G.: Znaczy rozumiem, że pan uważa, że wiosną gdyby były wybory, to ta kampania byłaby łagodniejsza prawdopodobnie, tak?
G.N.: Po pierwsze kampania w ogóle by się skończyła, do czasu prezydencji byłby nowy rząd, rząd już umocowany, rząd silny, rząd, który mógłby się zajmować przede wszystkim naszą pozycją w Unii Europejskiej i pełną wizją Unii Europejskiej.<
Zatem do dnia 01.07.2011r., w którym obejmujemy prezydencję, Napieralski chciałby aby był już nowy rząd, to znaczy aby było już po wyborach.
Zatem, panie Rafale, nie zasłużył pan sobie tym artykułem na te cztery gwiazdki, niestety.

Po drugie Napieralski mówi jakby był z PO. Chyba coś... kręci. Zależy mu aby wykorzystać sprzyjający mu wzrost poparcia dla SLD.
Po trzecie wywiad z Napieralskim świadczy o przedkładaniu interesu UE ponad sprawy polskie. Bardzo ważne według niego jest aby Polska była ważna i widoczna w UE ale właściwie aby polscy politycy byli ważni i widoczni.
....>abyśmy wszyscy razem byli zaangażowani właśnie w to, żeby Polska była prawdziwym liderem, aby narzucała tematy w Unii Europejskiej, abyśmy rozmawiali o gospodarce, o rolnictwie, abyśmy w Unii Europejskiej rozmawiali o ekologii, o ochronie środowiska, a tak to będziemy zajmowali się sobą.<
Następny patriota >inaczej<. Według niego zajmowanie się przez rząd sprawami własnego narodu to najgorsze co może być.
Po czwarte: nie rozumiem dlaczego J. Kaczyński miałby atakować wszystkich premierów za Smoleńsk? Przecież odpowiedzialnym za to co dzieje się w państwie jest jest jeden premier - tego państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 09.02.2011 17:39

Panie Romanie obawiam się,że obecni komuniści w UE są bardziej wyrafinowani niż ich ojcowie,a neopogaNskie społeczeństwa sa doskonałą pożywką do długoplanowego działania towarzyszy.Stąd obojętność na krzywdę,niesprawiedliwość czy masowe zwyrodnienia pseudo elit.To nie jest folklor.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.02.2011 17:14

Argumenty są merytorycznie uzasadnione. Po drodze kilka ugrupowań wykruszy się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 09.02.2011 16:46

A kto to jest ten Koźmiński? przecież to stetryczały malkontent, piewca kultu Jarosława, to obciach niebywały - wolne żarty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 09.02.2011 10:16

Dobrze gada !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.