Facebook Google+ Twitter

Napieralski chce zjednoczyć lewicę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 14:34

Przewodniczący SLD zapowiedział stworzenie szerokiego ruchu lewicowego, który wystawi jedną listę do Parlamentu Europejskiego.

Grzegorz Napieralski zwrócił uwagę, że przed lewicową formacją w Polsce stoi wiele wyzwań, zwłaszcza w sytuacji światowego kryzysu ekonomicznego, który dotknął także nasz kraj.

Zdaniem Grzegorza Napieralskiego, taki ruch stałby się alternatywą dla partii prawicowych, które - jak dodał - zdominowały polską scenę polityczną. Przewodniczący SLD zapewnił, że w tej formacji znalazłoby się miejsce dla Wojciecha Olejniczaka, gdyż nieznaczne różnice poglądów nie powinny rozbijać jedności lewicy.

Obecny na konferencji poseł niezrzeszony Bartosz Arłukowicz zapowiedział zwołanie Okrągłego Stołu. Miałby skupić wszystkich polityków o lewicowych poglądach, niezależnie od podziałów z przeszłości. Bartosz Arłukowicz podkreślił, że zjednoczona formacja lewicowa będzie dynamiczna i atrakcyjna dla wyborców.

Z kolei wiceprzewodnicząca SLD ujawniła plany zakładania regionalnych klubów lewicy. Katarzyna Piekarska wyjasniła, że mogliby się tam spotykać wszyscy sympatycy tego stronnictwa.

Z ostatniego sondażu TNS OBOP dla programu Forum w TVP Info wynika, że podczas wyborów SLD mogłoby liczyć na 12 - procentowe poparcie. Jeszcze kilka tygodni temu to ugrupowanie balansowało na granicy progu wyborczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.