Facebook Google+ Twitter

Napieralski jest przekonany, że Szmajdziński ma szanse na prezydenturę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-21 08:15

Grzegorz Napieralski jest przekonany, że Jerzy Szmajdziński - jako polityk skłonny do kompromisów - ma realne szanse w wyścigu o fotel prezydencki. Delegaci na Konwencji Programowej SLD zdecydowali, że to właśnie Szmajdziński wystartuje w przyszłorocznych wyborach.

W opinii przewodniczącego SLD, Szmajdziński - obok Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska - jest jedynym zdecydowanym kandydatem na prezydenta. Jak powiedział Grzegorz Napieralski, Jerzy Szmajdziński jest człowiekiem, który będzie szukał kompromisów, a nie dzielił świat polityczny na prawicę i lewicę.

Jego zdaniem Polska potrzebuje stabilnego męża stanu, a Jerzy Szmajdziński spełnia ten warunek. W opinii Grzegorza Napieralskiego, za kandydatem SLD przemawiają też charakteryzujące go: równowaga, doświadczenie i spokój.

Nawiązując do niewielkiego poparcia Jerzego Szmajdzińskiego w sondażach, przewodniczący Sojuszu wyraził przekonanie, że wyniki te będą lepsze po rozpoczęciu kampanii wyborczej. Grzegorz Napieralski jest zdania, że w sondażach uwzględniani są politycy lewicowi, którzy nie zamierzają startować w wyborach prezydenckich, stąd obecne badania nie pokazują prawdziwego poparcia dla kandydata SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiadomo, że szef partii nie może powiedzieć "Nasz kandydat nie ma szans". Napieralski jednak doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Szmajdziński nie wejdzie nawet do II tury. Lewica nie ma żadnego sensownego kandydata, trzeba robić dobrą minę do złej gry.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.