Facebook Google+ Twitter

Napieralski: konflikt Moskwa - Tibilisi nie jest jednoznaczny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-03 09:00

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski uważa, że ostra krytyka Rosji przez polski Sejm może zaszkodzić naszej pozycji na arenie międzynarodowej. Sejm przyjął wczoraj przez aklamację uchwałę w sprawie kryzysu gruzińskiego.

W uchwale posłowie podkreślili, że Rosja, wkraczając do Gruzji, złamała normy prawa międzynarodowego. Sejm potępił Rosję za jej działania i wyraził solidarność ze wszystkimi ofiarami konfliktu na Kaukazie. Gość Radiowej Trójki podkreślił, że według SLD były to słowa o wiele za ostre. - Potrzebujemy dialogu i wyważonej oceny sytuacji- dodał Napieralski.

Szef SLD ocenił, że konflikt Moskwa - Tbilisi nie jest jednoznaczny. Napieralski powiedział, że to Gruzja dopuściła się prowokacji, jednak - jak dodał - odpowiedź Rosji była zbyt mocna i nie powinna mieć miejsca.

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej podkreślił w Salonie Politycznym Trójki, że ostre słowa premiera i prezydenta wobec Kremla nie spotkały się z uznaniem w Unii Europejskiej. Dowodzi tego - jak wyjaśnił - wyważone stanowisko, jakie unijni przywódcy zajęli wobec Moskwy na specjalnym szczycie w Brukseli.

Grzegorz Napieralski uważa, że ogromne zaangażowanie prezydenta Kaczyńskiego i premiera Tuska w sprawę Gruzji to rywalizacja w aspekcie kampanii prezydenckiej. Szef SLD dodał, że zarówno premier jak i prezydent rozpoczęli już dokładnie zaplanowaną walkę o fotel prezydencki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.