Facebook Google+ Twitter

Napieralski: Kropiwnicki zapracował sobie na odwołanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-18 16:24

Sojusz Lewicy Demokratycznej z satysfakcją przyjął decyzję łodzian o odwołaniu prezydenta miasta. Jerzy Kropiwnicki stracił stanowisko w wyniku wczorajszego referendum, w którym za jego odwołaniem głosowało blisko 128 tysięcy osób. Przeciw było niecałe 5 tysięcy. Frekwencja wyniosła 22,2 procent.

Szef klubu Lewicy Grzegorz Napieralski podkreśla, że Kropiwnicki zapracował sobie na taki wynik w referendum. Dodał, że jest to sukces demokracji. W opinii Grzegorza Napieralskiego Jerzy Kropiwnicki zaniedbał wiele spraw: na przykład brak szkół i przedszkoli w swoim mieście, czy problem na drogach.
Lewica oczekuje teraz decyzji premiera w sprawie powołania komisarza, który będzie pełnił obowiązki prezydenta do jesiennych wyborów samorządowych.

Z kolei niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu poznamy nazwisko kandydata SLD na prezydenta Łodzi - mówił szef Sojuszu. Zastrzegł jednocześnie, ze decyzję w tej sprawie podejmą lokalni, łódzcy działacze Sojuszu.

W 2006 roku Jerzy Kropiwnicki startował z lisy Prawa i Sprawiedliwości. Inicjatorem referendum za jego odwołaniem był Sojusz Lewicy Demokratycznej. Do pójścia do urn łodzian zachęcała także Platforma Obywatelska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

>Dodał, że jest to sukces demokracji.

To sukces SLD. Nie demokracji, gdyby demokracja miała jakieś znaczenie, to ludki z Łodzi zauważyłyby, że SLD przemawia do nich poprzez kłamstwa. Czyli kłamie i nie czuje się zobowiązane do przeproszenia.

SLD odniosło sukces, istotnie. Prawdopodobne "chłopczyk" Dariusz J. będzie wicekomisarzem, a funkcje komisarza przejmie ktoś z POmyłki Obywatelskiej. Frapująca jest współpraca SLD z PO. Oczywiście, wynika z tego, że PO musiała wspomóc SLD, czyli zapracować, jakoś i choć trochę, aby uzyskać komisarza w Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.