Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26857 miejsce

Napieralski: Laptopy zamiast religii

Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczyna dyskusję o miejscu Kościoła w sferze publicznej. Szef SLD, Grzegorz Napieralski proponuje sale katechetyczne zamienić na sale informatyczne.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Grzegorz_Napieralski_2010.jpg&filetimestamp=20100520195009 Wydawanie pieniędzy na pensje dla księży prowadzących katechezę Napieralski proponuje przeznaczyć na kształcenie młodzieży. - Wydajemy ponad pół miliarda złotych z budżetu państwa na wynagrodzenia dla katechetów, niech te pieniądze przejdą na lepsze wyszkolenie nauczycieli informatyki i języków - twierdzi Napieralski.

Pieniądze te miałyby zostać przeznaczone na lepsze wyposażenie sali informatycznych w polskich szkołach. Dzięki temu uczniowie z Polski mieliby być konkurencyjni wobec swoich kolegów z Zachodu - czytamy na TVN24.pl Zaoszczędzone środki miałyby zostać przeznaczone na szkolenie nauczycieli języków obcych.

Zdaniem kandydata SLD na prezydenta Szczecina, Jędrzeja Wijasa młodzi i starsi ludzie wyjeżdżają za granicę i widzą, jak tam funkcjonuje państwo. Wielu ludzi uwiera to, że państwo zaangażowało się we wspieranie jednego kościoła- twierdzi. Jednocześnie zaznacza, że nie jest to rozwiązanie wymierzone w religię.

- To jasna i czytelna propozycja dla wszystkich opcji politycznych wprowadzająca czytelny rozdział Kościoła od państwa- zaznaczał w swoim wystąpieniu Napieralski. SLD jest gotowe przedstawić rządowi projekt usunięcia religii ze szkół. Wszystko zdaniem szefa SLD ma zależeć od premiera i minister edukacji narodowej Katarzyny Hall.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Poranek
 • Poranek
 • 24.09.2010 02:37

SLD - czytaj Slowem Ludzi Dziela pod sztandarem UE pröbuja dokonac tego ,czego nie udalo sie ich ojcom , wujkom , krewnym spod sztandaru sierpa i mlota a mianowicie z katolickiej Polski uczynic bezbozny kraj .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Poranek
 • Poranek
 • 24.09.2010 02:22

P.Napieralski ze swoja partia SLD (Slowem Ludzi Dziela) rozpoczeli wojne przeciwko Kosciolowi i jego wyznawcom .Pod sztandarem UE pröbuja dokonac tego ,czego nie udalo sie ich ojcom ,wujkom ,krewnym ,znajomym spod sztandaru sierpa i mlota a mianowicie z katolickiej Polski uczynic bezbozny kraj .Podobnie jak zydowszy Kaplani przed 2000lat ,ktörzy zaplacili Judaszowi 30 srebrniköw za wydanie swego Nauczyciela tak teraz oni oferuja uczniom komputery w zamian za wyrzeczenie sie lekcji religii w szkole . Nie zdaja sobie sprawy z tego , jak ten diabelski pomysl obciazy psychike 72 % uczniöw uczeszczajacych na lekcje religii (Judasz po oddaniu srebrniköw powiesil sie ) . Zyjemy przeciez w panstwie demokratycznym , gdzie mniejszosc musi podporzadkowac sie wiekszosci .Nasuwa sie pytanie , skad SLD chce wziac pieniadze na nauke etyki skoro za pieniadze odebrane ksiezom i katechetom maja zakupic komputery ? Reasumujac ,jesli sola w oku dla SLD sa pieniadze wydawane na nauke religii ,ktörej zadaniem jest zbawienie ludzkosci - to jaka kopalnia soli powinna byc w ich oczach w przypadku niesprawiedliwie wysokich emerytur komunistycznych ubeköw , ktöre wielokrotnie przewyzszaja emerytury ofiar komunistycznego systemu . P . Napieralski , ja jednak nie mam watpliwosci , ze panski ateistyczny plan nie uda sie a pana partia straci autorytet .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Poranek
 • Poranek
 • 24.09.2010 01:44

P. Napieralski ze swoja partia SLD (Slowem Ludzi Dziela ) rozpoczeli wojne przeciwko Kosciolowi i jego wyznawcom . Pod sztandarem UE pröbuja dokonac tego .czego nie udalo dokonac sie ich ojcom ,wujkom , krewnym , znajomym spod sztandaru sierpa i mlota majacym ten sam cel a mianowicie z katolickiej Polski uczynic bezbozny kraj . Podobnie jak zydowscy Kaplani przed 2000 lat , ktörzy zaplacili Judaszowi 30 srebrniköw za wydanie swego Nauczyciela , tak teraz oni oferuja uczniom komputery w zamian za wyrzeczenie sie lekcji religii w szkole . Nie zdaja sobie sprawy z tego , jak ten diabelski pomysl obciazy psychike 72% uczniöw uczeszczajacych na lekcje religii (Judasz po oddaniu srebrniköw powiesil sie ) .Zyjemy przeciez w panstwie demokratycznym ,gdzie mniejszosc musi podporzadkowac sie wiekszoszi . Nasuwa sie pytanie skad SLD chce wziac pieniadze na nauke etyki skoro za pieniadze odebrane ksiezom i katechetom maja zakupic komputery .Reasumujac , jesli sola w oku dla SLD sa pieniadze wydawane na nauke religii ,ktörej zadaniem jest zbawienie ludzkosci = to jaka kopalnia soli powinna byc w ich oczach w przypadku njesprawiedliwie wysokich emerytur komunistycznych ubeköw , ktöre wielokrotnie przewyzszaja emerytury ofiar komunistycznego systemu .P .Napieralski , ja nie mam watpliwosci ,ze panski ateistyczny plan nie uda sie a panska partia straci autorytet . -

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam to za dobry pomysł: pieniądze te powinny być wydawane na współczesne pomoce dydaktyczne dla uczącej się młodzieży, a nie na wynagrodzenia katechetów za lekcje religii w szkołach! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Religia Rzymskokatolicka jako system wewnętrznie sprzeczny, sprzeczny ze światopoglądem naukowym, opierający się na zabobonach, totalitarny i społecznie szkodliwy powinien w ogóle ulec likwidacji. Oczywiście to nie nastąpi, ale religia ta sama upadnie, jak to miało miejsce z dziesiątkami wcześniejszych (które trwały o wiele dłużej niż chrześcijaństwo). Kiedyś nadejdzie dzień, że dzieci w szkole będą się uczyć na zajęciach z literatury chrześcijańskiej mitologii i dziwić jacy to ludzie kiedyś byli naiwni i ciemni. Zainteresowanych tematem odsyłam do subdyscypliny religioznawstwa - tanatologii religii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
<<baśka>>
 • <<baśka>>
 • 07.09.2010 09:41

kochani polacy ,podejmujmy dyskusję SPOKOJNIE, MERYTORYCZNIE - młodzież czyta nasze komentarze ...?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basik
 • Basik
 • 07.09.2010 07:53

>>> Zdaniem kandydata SLD na prezydenta Szczecina, Jędrzeja Wijasa młodzi i starsi ludzie wyjeżdżają za granicę i widzą, jak tam funkcjonuje państwo. Wielu ludzi uwiera to, że państwo zaangażowało się we wspieranie jednego kościoła- twierdzi.

Pana Wijasa troszkę poniosło... Fakt, wyjazdy spowodowane są niezadowoleniem z funkcjonowania państwa, ale nie o religię tu chodzi (przynajmniej wśród moich znajomych). Jeśli moja matka (tegoroczna emerytka) otrzymała 800 złotych emerytury (i to jeszcze źle naliczone, nie będę rozwijać dlaczego, gdyż za dużo miejsca to zajmie), to mnie osobiście odechciewa się w tym państwie żyć (no, chyba, że kupię sobie tu domek letniskowy) i pracować. Bóg, ani religia w szkole nie ma z tym nic wspólnego (chociaż za wyprowadzeniem jej ze szkół jestem).

@Daga, nawet gdyby religia zniknęła ze szkół, to jeśli będziesz chciała mieć bierzmowanie, to będziesz musiała "zmarnować" tę godzinę w niedziele i zapier.... do kościoła. Nie ma, że boli.

A tak poza, te obietnice Napieralskiego to tylko zaczęta już kampania wyborcza (samorząd, parlament), a naiwni ludzikowie wierzą w bajeczki opowiadane przez polityków (dobrze, że przynajmniej są piękne ;)).

Komentarz został ukrytyrozwiń

w pełni popieram tą inicjatywę.każdy ma swój rozum spytajcie młodych w liceach co o tym sądzą .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawidłowo. Religia do kościołów, meczetów, synagog. Tak było w minionej epoce socjalizmu. W szkołach należy uczyć przedmiotów świeckich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Sawicki
 • Marek Sawicki
 • 06.09.2010 21:50

Dwa tysiące lat ludzie próbowali walczyć z Bogiem i co,kościół zbudowany jest na solidnej opoce,najpierw wyznawcy Judaizmy,potem Rzymianie ,potem Mahometanie ,20 wiek to Stalin i jego komunizm,Hitler i jego faszyzm ,lata 1945 do 1989 komuniści Polscy próbowali usunąć Boga z serc Polskich katolików,a Bóg był jest i będzie,i takie gadanie SLD to po prostu to fikcja,oni liczą na to że młodzież zagłosuje na nich,panowie i panie z SLD KTO walczy z Bogiem ten zawsze przegrywa,a co chodzi o nauczanie katechizmu w szkole to jestem za ale każdy ma swoje sumienie i to od niego zależy czy chce mieć Boga w sercu czy nie,i nie wolno na siłę komuś narzucać wiary,i to trzeba uszanować bo nie tylko katolicy w tym kraju mieszkają

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.