Facebook Google+ Twitter

Napieralski nie chce nowych wiceprzewodniczących SLD?

Sojusz Lewicy Demokratycznej ma dwoje wiceprzewodniczących. Uchwała kongresu partii, na którym wybrano 3 lata temu Grzegorza Napieralskiego na szefa SLD, mówi o siedmiu zastępcach.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellJak informuje "Rzeczpospolita" wśród przeciwników Napieralskiego panuje przekonanie, że obiecał on stanowisko wiceszefa tak wielu osobom, że obecnie nie jest w stanie dotrzymać słowa. Anonimowy polityk sojuszu twierdzi, że sytuacja jest wygodna dla przewodniczącego, bo może on bez konsultacji podejmować decyzje w partii.

SLD ma obecnie dwoje wiceszefów - Longina Pastusiaka i Katarzynę Piekarską. Przed 10 kwietnia było ich czworo, ale Jerzy Szmajdziński i Jolanta Szymanek-Deresz zginęli w katastrofie smoleńskiej.

Zdziwiony sytuacją jest Józef Oleksy, który twierdzi, że nie jest ona dobra dla partii. "Po pierwsze, partia powinna mieć szeroki zespół liderów, a wiceprzewodniczący się do nich zaliczają. Poza tym skład kierownictwa jest ściśle określony w dokumentach partyjnych i należy się tego trzymać." - mówi.

Zdaniem informatorów "Rzeczpospolitej" obecnie temat wiceprzewodniczących na forum partii nie jest poruszany. "– Nikt się nie chce wychylać, bo nadchodzi czas układania list wyborczych i można z nich wylecieć za poruszanie niewłaściwych tematów" - mówi informator gazety.

Tomasz Kalita, rzecznik SLD uważa, że brak wiceszefów to zbieg okoliczności, który nie płynie ze złej woli. Najpierw była katastrofa smoleńska, potem wybory prezydenckie. Nie było czasu na wybór - stwierdza Kalita.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Panie Ryszardzie :)
Tutaj z czasem można uodpornić się na wiele gorszych komentarzy ;) :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbój derenda
 • zbój derenda
 • 14.03.2011 15:27

a Jołaśka Senyszyn poszła uświadamiać seksualnie górali świętokrzyskich że górol może tyż sie kochać z mężem górolki - i to nie bedzie grzych

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 14.03.2011 15:20

Zapateralski i SLD to już Folklor .To towarzystwo dawno przestało się liczyć . Jeszcze mogą coś zdziałać na festiwalu piosenki ludowej w Kazimierzu nad Wisłą.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
 • Ryszard Tercjak
 • 14.03.2011 13:43

Przepraszam-Pani Alicjo-nie chciałem urazić ani Pani,ani pana Bowna,który oczywiście ma rację-chciałem tylko ukazać,że przy odrobinie dobrych chęci,można przyczepić się do niektórych myśli nawet wielkich ludzi;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
 • Ryszard Tercjak
 • 14.03.2011 13:28

Pan H.Jackson Brown,miał pewnie na myśli pomniki,między innymi-Lenina,Stalina,Dzierżyńskiego.Ci naprawdę działali w pojedynkę i osiągnęli osobisty sukces;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
"Największe sukcesy w nauce i sztuce odnieśli ludzie działający w pojedynkę.
Nie widuje się w parkach pomników poświęconych komitetom."
/H. Jackson Brown/

Polityka to też sztuka: rządzenia, dyplomacji, wyborów.....
Może tylko mniej subtelna od sztuki artystów ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kobe
 • Kobe
 • 14.03.2011 12:12

Jest zbyt piękny,nie będzie otaczał się szpetotą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
 • kaz
 • 14.03.2011 10:28

Boi siężeby go nie otruli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.