Facebook Google+ Twitter

Napieralski: potrzebne jest referendum w sprawie tarczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-22 07:28

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski uważa, ze rząd polski powinien zapytać obywateli, czy są za instalacją tarczy antyrakietowej na terenie naszego kraju.

Gość Sygnałów Dnia w Programie I Polskiego Radia odniósł się do publikacji "Trybuny", która napisała, że powinno zostać przeprowadzone referendum w tej sprawie. Napieralski oskarżył gabinet Donalda Tuska, że nie zadbał o rzetelne poinformowanie społeczeństwa, jakie konsekwencje będzie miała instalacja elementów amerykańskiego systemu obrony antyrakietowej w Polsce. Zdaniem gościa Polskiego Radia, rząd używał w tej sprawie języka propagandy i pomijał między innymi takie kwestie, jak koszty tej inwestycji.

Podpisana w środę polsko - amerykańska umowa przewiduje, że w Polsce ma być zainstalowanych dziesięć antyrakiet do obrony Stanów Zjednoczonych przed rakietami dalekiego zasięgu. Drugim elementem tarczy będą zainstalowane w Czechach radary wczesnego ostrzegania. Czesi podpisali z Amerykanami umowę w tej sprawie miesiąc temu.

Dobrze, że Fotyga odeszła ze stanowiska


Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski uważa, że dymisja Anny Fotygi z funkcji szefa Kancelarii Prezydenta była dobrym posunięciem Lecha Kaczyńskiego.

Gość Sygnałów Dnia w Programie I Polskiego Radia powiedział, że Anna Fotyga była bardzo złym ministrem i nie miała żadnego pomysłu zarówno na politykę europejską, jak i wschodnią. Anna Fotyga była oceniana krytycznie nie tylko w kraju, lecz takze za granicą - dodał Napieralski. Jego zdaniem, zdymisjonowanie niepopularnej minister miało na celu poprawę wizerunku prezydenta, który chce ubiegać się o reelekcję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.