Facebook Google+ Twitter

Napieralski wypycha Arłukowicza na salony

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-08-20 07:42

Po tym, jak PO coraz śmielej zaczęła wyciągać ręce po gwiazdy SLD, lider Sojuszu postanowił wkroczyć do akcji. Zaraz po wakacjach parlamentarnych Grzegorz Napieralski zamierza zgłosić projekt utworzenia Komisji Nauki Innowacji Nowoczesnych Technologii, a jej szefem uczynić popularnego Bartosza Arłukowicza.

W tej sprawie liczy na poparcie marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. Jak przekonują politycy Sojuszu, wstępnie już rozmawiali na ten temat. A marszałek Sejmu jest zdaniem posłów SLD optymistycznie nastawiony co do projektu i dał im zielone światło. - Premier Tusk pozytywnie wypowiadał się o naszej inicjatywie. Nie sądzę, aby był przeciwny rozwojowi nowoczesnych technologii w Polsce. Szczególnie że mamy wielu młodych, zdolnych naukowców, którzy dzięki takiej komisji mogliby skuteczniej prowadzić badania - mówi "Polsce" Bartosz Arłukowicz.

Bo szef Sojuszu w ten sposób postanowił zagospodarować gwiazdę komisji hazardowej, która odmówiła startu w wyborach samorządowcy w Szczecinie. Bartosz Arłukowicz pytany o to, czy chciałby stanąć na jej czele, mówi wymijająco, że dla niego najważniejsze jest, żebyśmy rozwijali nowe technologie w Polsce.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.