Facebook Google+ Twitter

Napieralski zrobi porządki w partii?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-10 07:39

Zdaniem "Polski", tydzień po objęciu przywództwa w SLD Grzegorz Napieralski szykuje w partii duże zmiany. Dziennik pisze, że nowy szef będzie próbował spacyfikować byłego szefa partii Wojciecha Olejniczaka, a później pozbędzie się Lecha Nikolskiego, który stał na czele doradców w Sojuszu.

Gazeta wyjaśnia, że Napieralski zaplanował spotkanie z Olejniczakiem przed posiedzeniem klubu parlamentarnego lewicy. Zdaniem "Polski", nowy przewodniczący będzie go przekonywać, by wycofał swój wniosek o wotum zaufania na stanowisku szefa klubu. Jeden z posłów wyjaśnia na łamach dziennika, że chodzi o to, by na zewnątrz pokazać jedność Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zdaniem anonimowych rozmówców "Polski", rozgoryczony po porażce Wojciech Olejniczak nie będzie łatwym partnerem do rozmowy.

Joanna Senyszyn w rozmowie z "Polską" przypomniała, że Olejniczak przegrał wybory na szefa partii, a wcześniej był rzecznikiem tego, by przewodniczący SLD stał też na czele klubu parlamentarnego. Dlatego teraz chce się poddać klubowej weryfikacji.

Dziennik podkreśla, że wzajemna niechęć polityków nie jest tajemnicą; po przegranej Olejniczak nie przyjął propozycji Napieralskiego, by zostać jednym z jego zastępców.

Więcej na temat sytuacji w SLD - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.