Facebook Google+ Twitter

Napięta sytuacja w Indiach. Gwałt na 23-latce powodem protestów

W New Delhi, stolicy Indii, w sobotę zorganizowano marsz, w którym tysiące osób domagało się najsurowszego ukarania sprawców napaści i gwałtu na studentce.

W zeszłą niedzielę, 23-letnia studentka, jadąca autobusem w New Delhi, została pobita, zgwałcona, a następnie wyrzucona z jadącego pojazdu. Kobieta ciągle przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Sprawcami brutalnej napaści jest sześciu mężczyzn. Pięciu z nich, w tym kierowca autobusu, który w żadnym stopniu nie zareagował, zostało zatrzymanych przez policję. Nadal trwają poszukiwania szóstego gwałciciela. Rząd poinformował, że dla sprawców zażądał dożywotniej kary więzienia - podaje onet.pl
Fala protestów w kraju
Tragedia, która spotkała młodą studentkę, przyczyniła się do fali protestów w całym kraju. Sprzed Bramy Indii pod pałac prezydencki, przeszedł marsz, w którym udział wzięli głównie studenci, domagający się kary śmierci dla oprawców. Atmosfera była na tyle gorąca, że policja musiała użyć gazu łzawiącego i armatek wodnych, aby rozpędzić tłum. W stronę policjantów poleciały kamienie. Duża część protestujących została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Wśród osób biorących udział w marszu znalazł się były szef sztabu generalnego Vijay Kumar Singh.

Sytuacja kobiet w Indiach
Napaść na studentkę z New Delhi to jeden z wielu przykładów na to, jak dramatyczna jest sytuacja mieszkanek Indii. Kobiety są sprzedawane, zmuszane do niewolniczej pracy, wydawane za mąż w coraz młodszym wieku, a molestowanie seksualne występuje na porządku dziennym. Jak podają dane rządowe z 2011 roku, do gwałtu dochodzi co 20 min. Największą tragedią jest fakt, iż Indie nie posiadają ustawy, która chroniłabym kobiety przed tego typu napaściami. Maksymalne kary dla sprawców to grzywna, bądź rok więzienia.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jedyna karą jest śmierć-trzeba definitywnie eliminować takie jednostki ze społeczeństwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Maksymalne kary dla sprawców to grzywna, bądź rok więzienia." - Przepraszam, ale to wierutna bzdura.
W przypadku gwałtu zbiorowego to jest min. 10 lat, max. dożywocie.
Jakiej to ustawy Indie nie posiadają? Naprawdę, to nie brak odpowiednich przepisów jest problemem Indii!!!
Widzę, że kontekst społeczny tego kraju jest Pani obcy, zachęcam zatem do lektury: http://asiaya.blox.pl/2011/08/Indus-jaki-jest-cz5.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.