Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14844 miejsce

Napis "Arbeit macht frei" z bramy w Auschwitz w reklamie ogrzewania gazowego

Zdjęcie bramy z Auschwitz, ze słynnym napisem "Arbeit macht frei", na swojej stronie internetowej umieściła estońska spółka GasTerm, reklamując... urządzenia grzewcze. - Nie jest to pierwszy przypadek, gdy ktoś z zimna krwią wykorzystuje wizerunek Auschwitz - zdarzenie komentuje dla Wiadomości24 Jarosław Mensfelt, rzecznik prasowy Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 / Fot. Wikipedia / CC 3.0Estońska firma sprzedająca urządzenia grzewcze, pod fotografią bramy z Auschwitz zamieściła podpis: "Ogrzewanie gazowe - elastyczne, wygodne i skuteczne".

"Chcieliśmy przekazać naszym klientom, że służący do ogrzewania gaz ziemny nie jest trujący" - powiedział TVn24 Sven Linros, dyrektor wykonawczy spółki. "W Auschwitz używane było ogrzewanie gazowe" - tak tłumaczył użycie zdjęcia dyrektor spółki. Później miał on żartować, że "Hitler popełnił samobójstwo, bo dostał rachunek za gaz".

 / Fot. PrintScreen www.gasterm.ee- Jedyne co mi się nasuwa w tej sytuacji to brak komentarza. To zapiera dech. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy ktoś z zimna krwią wykorzystuje wizerunek Auschwitz. Z punktu prawnego wszystko jest uregulowane, bo zdjęcie zniknęło i pojawiły się przeprosiny. Z punktu etycznego przypomina to działania nazistów, którzy bez oglądania się na dobro, wykonywali swój plan. To nie wymaga komentarza - powiedział Wiadomościom24 Jarosław Mensfelt, rzecznik prasowy Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Zdjęcie widniało na stronie ponad tydzień, zanim informacja przedostała się do mediów. W miejscu feralnej reklamy pojawił się palnik gazowy i przeprosiny: "Serdecznie przepraszamy, jeśli zamieszczona wcześniej fotografia kogoś uraziła".
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A mówiono że CENZURA to wspomnienie minionej epoki !!! Napisałem kiedyś komentarz, grzeczny, nie obrażający nikogo..... i też zdjęto. Co jest grane ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
3537
  • 3537
  • 28.08.2012 21:20

Oj nieładnie kasować komentarze będące w zgodzie z regulaminem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No niestety niektórzy ludzie nie mają zahamowań...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.