Facebook Google+ Twitter

Napis Polonia na stadionie przy na Łazienkowskiej. Kibice wściekli!

Tuż przed godz. 20 środowisko kibiców Legii obiegła dziś szokująca dla nich wiadomość. Po prawej stronie trybuny krytej, na bocznym murze, pojawiło się... graffiti Polonii Warszawa.

Teoretycznie można przypuszczać, iż była to sabotażowa akcja ultrasów Polonii, którzy nie darzą
sympatią, rywali zza miedzy. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, iż napis ...powstał na życzenie właścicieli klubu! Na życzenie szefa marketingu klubu Kornela Eliaszewicza, pojawił się rysunek będący elementem potrzebnym do powstania nowej produkcji koncernu ITI. Na obiektach Legii ma być kręcony serial, którego bohaterem jest młody kibic Polonii.

Na nieoficjalnych forach internetowych Legii nastroje kibiców zagotowały się. Wśród kibiców Legii panowały opinie, że to profanacja historii klubu. Posypały się słowa krytyki na właściciela oraz zarząd klubu. Z niektórych komentarzy płyną zapowiedzi odwetu czy zemsty. Włodarze klubu idą w zaparte, zadając kolejny mocny cios sympatykom wojskowych. Gdyby to np. na Camp Nou wymalowany został napis Real Madryt, na dodatek na zlecenie właścicieli klubu, kibice dosłownie zmusiliby szefów do odejścia.

W Warszawie konflikt między zarządem klubu a kibicami zamiast się zakończyć przybierze jeszcze na sile. Zdumiewające jest
to jak małą wiedzę o środowisku kibiców Legii posiadają Mariusz Walter i jego współpracownicy. Czy polityka wojny z kibicami jest elementem budowania wielkiej Legii? Dlaczego właściciel, jako człowiek dostojny i wykształcony, nie potrafi jako pierwszy wyciągnąć ręki i rozpocząć rozmów z SKLW? Zarządowi nawet nie zależy na rozwiązaniu tej patowej sytuacji, a prezes uważa, iż nie ma żadnego konfliktu.

Dla kibiców Legii wymalowane przez ITI napis można porównać do obmalowania domów wiosek palestyńskich gwiazdami Dawida. Ale czy którykolwiek z Palestyńczyków byłby zdolny do takiej zdrady? Dzisiejsze wydarzenia może pociągnąć za sobą daleko idące destrukcyjne skutki...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.