Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25712 miejsce

Napisała maturę z fizyki zamiast z wosu. Nie zorientowała się

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-05-17 17:23

Do nietypowego wydarzenia doszło na tegorocznym egzaminie z rozszerzonej wiedzy o społeczeństwie. Maturzystka zamiast wosu napisała fizykę...

Sonda

Jak to możliwe?

 / Fot. Patryk PopławskiWydaje się niemożliwe? A jednak! Uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Skierniewicach otrzymała arkusz z fizyki zamiast rozszerzonego wosu. Mimo tego, nie zgłosiła problemu komisji, ale rozwiązała sprawdzian, myśląc, że tak miał wyglądać test dojrzałości.

"Maturzystka była pod działaniem silnych lekarstw. Myślała też, że poziom rozszerzony z WOS ma charakter interdyscyplinarny" - mówi "GW" Irena Czajkowska-Karpińska, dyrektorka szkoły.

Problem tkwi w tym, że dziewczyna poznała zadania na kilka godzin przed rzeczywistą maturą z fizyki i mogła przekazać informacje o zadaniach osobom zdającym ten przedmiot. Jednak, jak sama się upiera, nikomu niczego nie powiedziała.

Nie wiadomo jeszcze jakie będą tego konsekwencje dla pozostałych zdających, ale pewne jest to, że pechowa maturzystka nie zaliczy ani wosu ani fizyki.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

antonella
 • antonella
 • 18.05.2012 13:35

"lekarstwa" ;) ewidentnie naćpana była.

Komentarz został ukrytyrozwiń

naciągana historia - przyjmują ciebie do pracy w szpitalu na stanowisko kierowcy, a okazuje się, że masz przeprowadzać operacje i oczywiście wszystko wykonujesz jak należy, bo myślisz że to praca interdyscyplinarna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pepuś
 • Pepuś
 • 18.05.2012 10:55

Po pierwsze nie jest to jej winą, dostała maturę jaką dostała ludzie wyzej zawalili. Miała prawo myśleć sobie co chce... nie musi zgłaszać tego do osób prowadzących, niech oni wezmą na siebie odpowiedzialność za to. Napewno nie ma podstaw do unieważnienia jej matury, bo czasy socjalizmu mineły, że odpowiedzialność jest zbiorowa, niech jej zaliczą fizykę, albo zorganizują dodatkowy termin z wosu. I nawet jeśli robi z siebie "idiotkę" to ma do tego prawo, nikomu nie ukradła tego arkusza, nikogo o niego nie prosiła, dostała rozwiązała i wszystko... Podziwiać, że rozwiązała. Powtórka matury... tak powtarzajmy wszystkie matury za iPhon-y, za bzdurne podmiany, za szept na sali etc... Wydajmy pieniądze najlepiej na wszystko, zeby pogrążyć poziom edukacji, który upada i tak sam jest niski. Uważam, że trzeba powrócić do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe, a maturę traktować jako coś co ma być wprowadzeniem do studenckiego, życia, a nie kartą przetargową

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
 • Ewa
 • 18.05.2012 07:30

bez urazy ale dla mnie to straszny przekręt- pisałam fizykę w tym roku i nie prawdą jest że można ją było pomylić -nie róbmy z siebie idiotów- gdzie w takim razie obowiązkowa praca z tekstem na wosie czy skąd by się wzięły pytania o efekt fotoelektryczny które musisz poprzeć obliczeniami . .

Komentarz został ukrytyrozwiń
czikicziki
 • czikicziki
 • 17.05.2012 21:31

Ja sie jej nie dziwie, tegoroczna mature z fizyki spokojnie mozna bylo pomylic z jakims innym przedmiote, np z wosem ^^ Pisalam, to wiem co mowie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Magdalena
 • Magdalena
 • 17.05.2012 20:29

Oj jak dobrze napisała fizykę to mogliby się ulitować, ale jednak niezła ciapa z niej i przy nie zorientowaniu się w takiej sprawie wątpię z zdaną fizykę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.