Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3235 miejsce

Napisz list do chorego dziecka. Pokaż, że wiesz i wspierasz

Lada dzień wszystkie dzieci będą miały swoje święto. Jedne zażyczą sobie nowych zabawek, inne wyjścia do kina, jeszcze inne - worka słodyczy. Są jednak dzieci, które ponad wszystko życzyłyby sobie odrobiny wsparcia. Wystarczy zwykły list.

W Dzień Dziecka nie zapomnij o tych, którzy wsparcia potrzebują najbardziej / Fot. http://marzycielskapoczta.pl/o-akcji/bannery/Zmęczone chorobą, przygnębione, pozbawione przyjaciół, zabaw na placach i huśtawkach - takich dzieci jest w Polsce mnóstwo. Choroba niesie bowiem ze sobą znacznie więcej konsekwencji, niż mogłoby się wydawać. To nie tylko okres fizycznego bólu i wyczerpania, ale i izolacji od przyjaciół. To czas, spędzony w szpitalnym bądź domowym łóżku, bez spacerów, gry w klasy, berka i chowanego. Z myślą o tych właśnie dzieciach w 2009 roku ruszyła Marzycielska Poczta - niezwykle pozytywna akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjną pocztą listów i kartek do dzieci, dotkniętych chorobą.

Na stronie internetowej www.marzycielskapoczta.pl znajdziemy profile chorych dzieci, dzięki którym poznamy ich wiek, zainteresowania, marzenia, a także historię choroby, która niejednokrotnie ciągnie się za nimi przez całe życie. Tam również dostępne są adresy pocztowe maluchów, pod które można kierować listy i kartki. Do tej pory dzięki akcji wysłano już tysiące listów z całej Polski, pełnych życzeń, pozdrowień i słów wsparcia. Potrzebujących wciąż jednak przybywa.

Marzycielska poczta to naprawdę dobry sposób, by dodać tym dzieciom otuchy, by pokazać im, że nie są same, że ktoś gdzieś na świecie o nich pamięta i trzyma za nie kciuki. Nie zastanawiaj się. Zrób prezent choremu dziecku.

Jeden uśmiech to tylko parę słów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Już wiem, że razem z moimi uczniami napiszemy duuuużo kartek. Nie pierwszy raz. Ale pierwszy raz dzięki stronie www.marzycielskapoczta.pl
Dziękuję za informację, Joanno. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Antoni - raz podjęte zadanie zobowiązuje, o! Liczę więc, że z tą bajką się pan nie rozmyśli... ;-) A list zbiorowy tak czy siak możemy napisać. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że akcja spotkała się z takim odzewem ze strony naszych autorów. ;) Mam nadzieję, że na zachwycie się nie skończy, a dzieciaki dostaną naprawdę pokaźną stertę listów. ;) Nie wiem tylko, Mariuszu, czy nie lepiej byłoby napisać jednak kilka krótszych listów i w ten sposób sprawić radość większej ilości dzieci. Problem polega na tym, że dzieciaki są usiane po całej Polsce, więc zbiorówka ucieszy tylko jedno dziecko... Chyba, że będziemy to kserować :P Poza tym nie wiem, czy taki list nie zamęczyłby malucha - pamiętajmy, że te dzieci mają po kilka, max. kilkanaście lat. ;) Aczkolwiek osobiście popieram każdą możliwą inicjatywę i do każdej chętnie się dołączę. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2010 21:56

Mariusz, pomimo swojego wcześniejszego zobowiązania, popieram Twój pomysł i jestem za:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5- pomysł wzorowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście 5 XXXL! Może wspólnie jako Autorzy W24, napiszmy tym dzieciakom - najdłuższy list na świecie. Tak długi, żeby czytaniu go nie było końca!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piątka jak najbardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielka piątka, Joasiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2010 21:14

Czytam i czytam ten artykuł, nic sensownego mi do głowy nie przychodzi... Dzieci zawsze były i są dla mnie, jednym z największych skarbów na świecie. Muszę przyznać Ci Joanno, że w czułą nutkę uderzyłaś, czy napiszę? Tak napiszę, ale nie od razu, troszeczkę później i będzie to list, a w nim coś w formie bajki, którą odpowiednio dopasuję do wybranego dzieciaka. POSTANOWIŁEM ! Tymczasem tu pozostawiam 5* za naprawdę inspirujący temat, a link do marzycielskiej poczty mam już w zakładkach jako ulubiony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł z tą "marzycielską pocztą" *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.