Facebook Google+ Twitter

Napoleońskie szarże prezesa

Wątpliwy sposób budowania prestiżu państwa i wizerunku narodu polskiego za granicą, autorstwa Jarosława Kaczyńskiego, okazał się po konwersji bardzo pomocny w umacnianiu pozycji jego partii w kraju.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS (okazjonalnie obdarzany też godnością premiera) ujawnił ostatnio oryginalny sposób budowania prestiżu państwa polskiego i zdobywania szacunku dla narodu polskiego. Polega on na dobitnym głoszeniu wszem i wobec, że Polska jest dużym krajem europejskim, któremu należy się ważne miejsce w Europie i na świecie oraz że czterdziestomilionowy naród polski jest wielkim narodem, któremu należy się szacunek.

Wbrew opiniom sceptyków, prezes jest mocno przekonany o skuteczności tej metody, a przekonał się o tym w rozmowach z zagranicznymi politykami, z których żaden – nawet jeśli któryś nie był w pełni przekonany o wybitnej roli państwa i narodu polskiego – nie poważył się tego wprost kwestionować. A do tego wystarczy – wyjaśnił prezes - otwarte, zdecydowane i dobitne głoszenie tej prawdy. Metoda jest tak prosta, że można by ją uznać za genialną, gdyby nie pewna wątpliwość, jaką budzi sposób sprawdzania skuteczności tej metody.

Kiedy na przykład, napotykamy osobnika, który twierdzi, że jest Napoleonem, też na ogół nie staramy się go przekonywać, że jest kim innym, rozumiejąc, że nasze argumenty nie mogą zachwiać jego napoleońską tożsamością. Reakcje zagranicznych polityków mogły więc odzwierciedlać nie tyle stosunek do głoszonych przez prezesa prawd o Polsce i Polakach, co niechęć do angażowania się w roztrząsanie problemów kto jest kim i niewiarę w możliwości uzgodnienia poglądów na tak postawiony problem. Nasze wątpliwości pogłębiają wyniki prawie dwuletnich rządów Prezesa jako zwyczajnego premiera rządu, kiedy to ta prosta metoda umacniania prestiżu państwa i zjednywania szacunku dla narodu polskiego przynosiła raczej rozczarowujące efekty. Zdarzało się, że zamiast spodziewanych wyrazów uznania i szacunku spotykały nas z ich strony gesty ledwie zawoalowanego lekceważenia i kpiny.

Ale metoda prezesa okazała się, po niewielkiej modyfikacji, zaskakująco skuteczna w budowaniu prestiżu i znaczenia jego partii na krajowej arenie politycznej. Zmiana polegała na tym, że zamiast zdecydowanego stawiania sprawy uznania prestiżu naszego państwa na arenie międzynarodowej należało równie twardo głosić upadek tego państwa pod rządami Tuska i jego ekipy oraz katastrofalny spadek jego prestiżu w opinii narodów świata. To żałosne państwo stało się pośmiewiskiem złych sąsiadów i przedmiotem ich manipulacji. Najlepszym świadectwem haniebnej podległości szefa obecnego rządu wobec ościennego mocarstwa miało być „oddanie” śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej Rosjanom. Zawiera się w tym sugestia (zresztą wypowiadana czasem expressis verbis), że gdyby w feralnym dniu katastrofy rządy w Polsce dzierżył obecny Prezes, to na jego stanowcze żądanie premier Putin natychmiast poddałby mu Smoleńsk z przyległościami, aby umożliwić wykazanie (przy pomocy zagranicznych ekspertów), że przyczyną katastrofy nie były bynajmniej fatalne warunki atmosferyczne czy niedostatki wyposażenia lotniska i samolotu tylko zamach przygotowany przez ciemne siły zagraniczne działające w zmowie z ciemnymi siłami wewnętrznymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Jarosaw
  • Jarosaw
  • 04.05.2012 07:46

Co do tego stwierdzenia "Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że nie jestem waszym dzieckiem" jest pełna zgoda .Urodził się tylko w Polsce , niestety!
Jak jego rodzina stała się obywatelami polskimi?
Czy wyłudziła polskie obywatelstwo ?
Czy po prostu sobie kupiła jak wielu z ich rodowodem, a którzy się w Polsce osiedlili ?Na nasze i Polski nieszczęście .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sposób prezesa na budowę prestiżu państwa i jego postawa ma taką samą konstrukcję filozoficzną, jak pretensje małolata do rodziców wyrażone w tym zdaniu:

"ja się na świat nie prosiłem, w związku z tym NALEŻY mi się... (i tutaj wysupłuje co powinien mieć). Gdybym był dzieckiem Iksińskich, to wszystko by miał i dopiero byście zobaczyli na co mnie stać. Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że nie jestem waszym dzieckiem"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jerzy Konopka Wczoraj 21:59
SB-ecy wyszkoleni przez tych którzy mordowali Polskich oficerów na wschodzie wyczyścili teczki wszystkim którzy nie poszli na współprace z reżimem a współpracownikom wytworzyli grube księgi aby wiarygodność tych szubrawców była nie do podważenia. Ot i cała tajemnica.

Aha - czyli istnienie teczki Lecha Kaczyńskiego wytłumaczymy tym, że był agentem udającym agenta? Współpracował ale tylko udawał, że współpracuje? Dlatego miał teczkę, ale tak naprawdę był bohaterem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Leszek Kowalikowski
"Każdy, kto w najmniejszym zakresie podpadł władzy ludowej, miał kilka stron w swoich aktach. A prezes zero."


SB-ecy wyszkoleni przez tych którzy mordowali Polskich oficerów na wschodzie wyczyścili teczki wszystkim którzy nie poszli na współprace z reżimem a współpracownikom wytworzyli grube księgi aby wiarygodność tych szubrawców była nie do podważenia. Ot i cała tajemnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwatorek
  • obserwatorek
  • 03.05.2012 20:00

Bez przesady. Kaczyńskiemu kot został do jazdy wierzchem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka

@Polski majątek po 89 roku Wczoraj 22:43
"Gorącą MAM PROŚBĘ ABY MI NIE UBLIŻAĆ I NIE PISAĆ INWEKTYW "

Nie mam zamiaru ubliżać ludziom którzy żyją w świecie obłudy i zakłamania dla których jedynym
źródłem informacji są spreparowane oszczerstwa publikowane w mediach które Polsce i Polakom
życzą jak najgorzej.

Zacytował Pan tylko ostatnie zdanie komentarza. Cały jego sens mieścił się jednak w stwierdzeniach podanych wcześniej. Przypomnę je Panu:

- PiS powstało na przekręcie z Porozumienia Centrum (PC)
- Poznaj mroczna przeszłość Jarosława Kaczyńskiego i jego brata Lecha za czasów Porozumienia
Centrum- wpisz w wyszukiwarkę :
- FUNDACJA PRASOWA SOLIDARNOŚĆ
- Spółka TELEGRAF
- Spółka Srebro
- Sprzedaż EXPRES WIECZORNY
- Pożyczki dl Porozumienia Centrum
- UMORZENIE DŁUGÓW Porozumienia Centrum przez ministra Jasińkiego
...

Jedyne odniesienie jakie Pan zrobił, to stwierdzenie, że: - "źródłem informacji są spreparowane oszczerstwa publikowane w mediach które Polsce i Polakom życzą jak najgorzej"

Widać wyraźnie na tym przykładzie, że dyskusja z Panem jest gorsz od kopania się z osłem. Mogę przytoczyć niezbity fakt - ale dla Pana będzie on niezbity, dopiero wtedy, gdy potwierdzi go prezes. Czyli dowody na oszustwa i ciemne interesy Kaczyńskich w pana głowie będą dowodami dopiero jak poda je prezes. Dopiero jak wystąpi w tv i powie - "tak, to prawda, kradłem".

Czy Pan naprawdę wierzy że życie prezesa było tak kryształowe i przepojone walką o niepodległość jak opowiada teraz sam prezes? To dlaczego niczego nie znaleziono w teczkach SB? Każdy, kto w najmniejszym zakresie podpadł władzy ludowej, miał kilka stron w swoich aktach. A prezes zero. A teraz takim jak Pan wmawia, że to on przeskoczył mur w stoczni i załatwił nam niepodległość. Niech sobie bredzi. Szkoda tylko, że zdołał otumanić tak wielu ludzi, robiąc im wielką krzywdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Autorze :)
- Napoleon jeździł na koniu równie dobrze, jak ks.Poniatowski. Prezesowi zostało - jak pisał Artur Andrus w jednym ze swych blogów - "cmokać temu koniu przy kopycie."
Robi to co miesiąc, ale ani w księcia, ani tym bardziej w Napoleona się nie zmieni.
Proszę więc zwrócić szarże cesarzowi, bo cesarskie; dla prezesa wystarczy zarezerwować tumulty uliczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Autora.

I co z tego, że tekst dobry i z sensem?
Jeśli spyta Pan nipunktualnego, a wyposażonego w zegarek o to która godzina, w odpowiedzi usłyszy Pan zarzut o propagowanie języka nienawiści...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Polski majątek po 89 roku Wczoraj 22:43
"Gorącą MAM PROŚBĘ ABY MI NIE UBLIŻAĆ I NIE PISAĆ INWEKTYW "

Nie mam zamiaru ubliżać ludziom którzy żyją w świecie obłudy i zakłamania dla których jedynym źródłem informacji są spreparowane oszczerstwa publikowane w mediach które Polsce i Polakom życzą jak najgorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polski majątek po 89 roku
  • Polski majątek po 89 roku
  • 01.05.2012 22:43

@Jerzy Konopka Dzisiaj 15:25
Ocena: Ocena pozytywna 1 Ocena negatywna 7

Przestępcy którzy przejęli Polski majątek po 89 roku obawiają się powrotu do władzy Prawa i Sprawiedliwości i zrobią wszystko aby utrzymać Tuska przy władzy. Jest on gwarantem nienaruszalności ich ciemnych interesów.Bardzo cie proszę ,odnieś się do tego.Do tych faktów niezaprzeczalnych .Miej w sobie ta uczciwość katolika i napisz prawdę na ten temat
--
PiS powstało na przekręcie z Porozumienia Centrum (PC)
Poznaj mroczna przeszłość Jarosława Kaczyńskiego i jego brata Lecha za czasów Porozumienia Centrum- wpisz w wyszukiwarkę :
- FUNDACJA PRASOWA SOLIDARNOŚĆ
- Spółka TELEGRAF
- Spółka Srebro
- Sprzedaż EXPRES WIECZORNY
- Pożyczki dl Porozumienia Centrum
- UMORZENIE DŁUGÓW Porozumienia Centrum przez ministra Jasińkiego
...
Gorącą MAM PROŚBĘ ABY MI NIE UBLIŻAĆ I NIE PISAĆ INWEKTYW .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.