Facebook Google+ Twitter

Narada europosłów PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-14 17:13

Podział unijnych funkcji to jeden z głównych tematów specjalnej, zwołanej na jutro narady u Donalda Tuska - dowiedział się portal Tvp.info. W spotkaniu z premierem wezmą udział europosłowie PO.

Tematem narady ma być opracowanie unijnej strategii na najbliższe tygodnie. Spotkanie odbędzie się około godziny 20.00 Wcześniej Donald Tusk ma spotkać się z Danutą Huebner, unijną komisarz do spraw polityki regionalnej i nowo wybraną europosłanką PO.

Jak nieoficjalnie powiedział portalowi jeden z posłów, na spotkaniu u Tuska politycy mają ustalić, kto będzie polskim komisarzem - Danuta Huebner czy Janusz Lewandowski. W mediach pojawiały się spekulacje, że właśnie europoseł z Pomorza jset szykowany na to stanowisko.

Drugim ważnym tematem spotkania będzie kandydatura Jerzego Buzka na szefa europarlamentu. Posłowie przyznają, że do wyboru nowego przewodniczącego nie będzie mowy o podziale innych stanowisk w Parlamencie Europejskim szefów komisji czy szefów delegacji krajowych.
- Buzek to priorytet - podkreślają zgodnie politycy PO.

Według Tvp.info, podczas narady ma być także poruszona sprawa składek, jakie europosłowie muszą płacić na partię. W poprzedniej kadencji deputowani płacili od 200 do 800 złotych miesięcznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.