Facebook Google+ Twitter

Narasta konflikt między Indiami i Pakistanem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-26 17:58

Minister spraw zagranicznych Indii oskarżył Pakistan o wywoływanie wojennej histerii. Zapewnił, że Indie nie dążą do wojny z Pakistanem.

Wypowiedź szefa indyjskiej dyplomacji zbiegła się z informacjami, iż Islamabad zdecydował się na przemieszczenie części wojsk z zachodniej części kraju w pobliże granicy z Indiami.

Islamabad już kilkanaście dni temu ostrzegł, iż w przypadku eskalacji napięcia pomiędzy Pakistanem i Indiami, wywołanego atakiem terrorystycznym na Bombaj, rozpocznie przerzucanie wojsk na granicę wschodnią.
Bezpośrednio po ataku na Bombaj Hindusi oskarżyli Pakistan o tolerowanie na swym terytorium terrorystów oraz o brak postępów w zwalczaniu organizacji terrorystycznych. Zagrozili, iż w przypadku dalszej zwłoki w rozprawie z terrorystami rezerwują sobie prawo kroków odwetowych. Eksperci uznali to za groźbę przeprowadzenia precyzyjnych ataków na cele uznane za siedziby terrorystów na terenie Pakistanu przez lotnictwo indyjskie.

Dzisiaj władze w New Delhi ostrzegły swych obywateli, iż podróżowanie do Pakistanu jest niebezpieczne.
Kontynuacja przemieszczania wojsk pakistańskich na wschód doprowadzi do ograniczenia działań przeciw talibom działającym na zachodzie kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.