Facebook Google+ Twitter

Narastają kontrowersje wokół Majdanu. Taśmy prawdy?

Będzie śledztwo, którego od kilku tygodni domagała się Rosja. O tym, kto jest odpowiedzialny za śmierć ponad 70 osób podczas demonstracji w Kijowie, rozmawiali unijni politycy. Ich rozmowę upublicznił internet.

 / Fot. EUMija tydzień odkąd do internetu przeciekło nagranie rozmowy szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton z ministrem spraw zagranicznych Estonii Urmasem Paeti. Dopiero teraz media głównego nurtu odnoszą się do jego treści. Autentyczność "taśm" potwierdziło estońskie MSZ.

Wcześniej pod zarzutem mediów padło oskarżenie o ignorowanie informacji o wymianie maili pomiędzy Kliczką a liderami opozycji, w których "bokser" wzywał do destabilizowania dialogu z rządem.

Nowy ukraiński minister zdrowia Ołeh Musij potwierdził, że rany postrzałowe ofiar z Majdanu, zarówno milicjantów, jak i opozycjonistów, sugerują, że strzelano do nich z tego samego typu broni. Powtórzyli to informatorzy Paeta. - Są dowody na to, że milicjanci i uczestnicy Majdanu zostali zamordowani przez snajperów, wspieranych przez kogoś z ukraińskiej opozycji. Snajperzy w Kijowie strzelali do obu stron, a mógł za tym stać "ktoś z nowej koalicji" – usłyszała Ashton.

- Nie wolno dłużej ukrywać najnowszych informacji na temat domniemanych snajperów - oświadczył Ławrow na sobotniej konferencji prasowej. – "Zaproponowaliśmy OBWE (Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie), by przeprowadziła obiektywne śledztwo w tej sprawie, a my zajmiemy się tym, by sprawiedliwości stało się zadość".

W lutym do mediów trafiła inna nielegalnie nagrana rozmowa asystent sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji Victorii Nuland z ambasadorem USA na Ukrainie Geoffreyem Pyattem. W konwersacji tej Nuland w dosadnych słowach wyraziła się o Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście. w końcu się otworzyło i widać jak na dłoni. Oglądajcie! Oglądajcie uważnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie to samo. W moim linku są zdjęcia i objaśnienia skąd strzelano, to bardzo pouczające.. Otwiera się, tylko trzeba wkleić adres.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlatego podaję inny link:

http://voiceofrussia.com/2014_03_06/US-NATO-CIA-supporting-nazis-in-Ukraine-project-2569/

To samo po angielsku, rozszerzone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomku. Niestety, ale u mnie ten adres się nie otwiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

tu coś na ten temat :

http://www.liveleak.com/view?i=5dc_1393953567

Komentarz został ukrytyrozwiń

To przerażające wiadomości! Komuś (jeszcze nie wiadomo komu, można sobie pospekulować) zależy na wywołaniu długiej, krwawej wojny w Europie, a może nawet na doprowadzeniu do trzeciej światowej w setną rocznicę pierwszej. Sposobu rozumowania takich ludzi nie da sią określić inaczej niż jako diabolicznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.