9784 miejsce

Narciarskie MŚ. Medal drużyny biało-czerwonych na skoczni dużej!

Ekipa Polski w składzie Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w konkursie drużynowym w skokach narciarskich. W szwedzkim Falun złoto zdobyli Norwegowie, a srebro Austriacy.

/ Fot. Tadeusz Mieczyński/ CC 3.0Nieśmiałe marzenia o medalu mistrzostw świata dla Polski w konkursie drużynowym na skoczni dużej (HS 134 m) w Falun stały się faktem! To były cudowne zawody w wykonaniu Biało-czerwonych. Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Kamil Stoch stanęli na najniższym stopniu podium w Szwecji. Ba, byli nawet bliscy zostania wicemistrzami globu! Tymi jednak zostali Austriacy Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Poppinger i Gregor Schlierenzauer. Natomiast medal złoty pewnie wywalczyli Norwegowie Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel i Rune Velta.

Wyniki - konkurs drużynowy na skoczni dużej (HS 134 m):
Medal złoty: Norwegia (A. Bardal, A. Jacobsen, A. Fannemel, R. Velta) 872,6 pkt
Medal srebrny: Austria (S. Kraft, M. Hayboeck, M. Poppinger, G. Schlierenzauer) 853,2
Medal brązowy: Polska (P. Żyła, K. Murańka, J. Ziobro, K. Stoch) 848,1