Narciarskie MŚ. Triumf Rune Velty, daleka lokata Kamila Stocha

Norweg Rune Velta wywalczył złoty medal na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun. Kamil Stoch był dopiero siedemnasty, ex aequo z Klemensem Murańką. Natomiast ósme miejsce zajął Jan Ziobro.

Konkurs na skoczni normalnej podczas czempionatu globu w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Falun był pierwszym i zarazem ostatnim na takim obiekcie w tym sezonie. Mistrzem świata został Rune Velta, który wyprzedził o zaledwie 0,4 pkt Severina Freunda. Norweg skoczył dwukrotnie 95,5 m, a Niemiec 95,5 i 96 m. Z kolei medal brązowy wywalczył Austriak Stefan Kraft, oddając obydwa skoki na odległość 95 m.

Spośród Polaków najlepiej spisał się Jan Ziobro, który został sklasyfikowany na ósmej pozycji (2 razy 91,5 m). Dopiero siedemnaste miejsce zajął lider biało-czerwonej ekipy Kamil Stoch (90 i 89 m), ex aequo z Klemensem Murańką (92 i 88 m). Kompletnie zawiódł natomiast Piotr Żyła, który przez skok na odległość 89,5 m nie uzyskała kwalifikacji do serii finałowej (33. lokata).